A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Inżyniery i techniki, to żadna tajemnica
Faktycznie gdyby nie ZZ to żadne negocjacje lub objęcie zakładu układem zbiorowym nie miałyby miejsca, ale z drugiej strony nie popisali się przy zamykaniu odlewni więc teraz może odreagowują dawna apatia i chcą pokazać bardziej aktywne podejście? Trzeba liczyć na rozsądne działanie managementu. W końcu ćwiczą od dawna zarządzanie zmianą i optymalizacja procesów 😉
@I po sprawie - to otworz i zatrudniaj a nie ferment siejesz
pomysl logicznie a nie dezinformacje siejesz. odlewnia nie strajkowala i zamkneli? tu liczy sie poszanowanie dla pracownika walka o 50zl brutto? smiech na sali. Brak szacunku dla pracownikow wymyslanie na sile aby czlowiekowi dolozyc, jakies kubki, systemy logowan dodatkowe abys tylko co do minuty siedzial i pracowal wydajnie, a on sobie premie wezmie ze ludzi traktuje jak podludzi, bo zrobil oszczednosc. Dolozyc jeszcze fakt wywierania presji na ludziach zarzadzajacych produkcja, zeby nie strajkowali...
"Phil Konieczny - CBDC, „kredyt społeczny” i 15-minutowe miasta - co już dzieje się na Zachodzie?" - taka m. in. ciekawostka w którą stronę idzie tzw. świat.
@WolneMedia.pl - "co już dzieje się na Zachodzie?" - NIC się nie dzieje. tam tylu cwaniaków nie ma co tu w Polsce
Ja ich popieram, czy to jest źle, że człowiek walczy o swoje i lepsze pieniądze. A wy jak chcecie pracować za grosze i wam to nie przeszkadza to dalej siedzicie cicho i pracujcie.
WalczymyzRsją, ale przegrywamy na własnymRynku.3lataSankcji naRsję iBiaoruś kosztowałyUE 100mld euro, z czegoPolska poniosła 20-30%Strat, w tym 9,32 mld euro na rekompensaty za wzrost cenWęgla. PolskiBiznes płaci wysoką cenę: setki firmUpadło, eksport naWschód skurczył się o 90proc. , a GrupaAzoty notujeStraty rzędu 878mln zł. W tym czasieKraińcyU przejmująRynek, zakładając 100tysFirm. Sankcje nie złamałyRosji ale osłabiły polskieFirmy, ustępujące miejscaKraińskim. Czy cenaSolidarności zKrainąU to sprzedanie polskiegoRynku?
Naiwny polskiRobotnik w latach 80 zacząłStrajkować i podciąłGałąź na której siedział bo nie podobał się muPRL PaństwoweSrodki produkcji zaczęłPrzejmować kosmateŁapki. FilozofiaWyprzedaży majątkuNarodowego w prywatneRęce towarzyszyObozowiDT od jego początków. Już wKLD wspierałGorąco tzw. planBalcera. To wówczas za bezcenWyprzedawano dobrze prosperująceZakłady a społeczeństwoWpędzając wBezrobocie. GdyPOPSL przejmowałaStery w kraju, państwo miałoUdziały w 1343przedsiębiorstwach. Gdy 8lat później oddawałaWładzę, państwowychFirm było zaledwie393.Oznacza to, że przez 2kadencje rząd POPSLwyprzedał aż 950spółek.. teraz pasuje sentencja z Wesela Wyspiańskiego: miałeśChamie czapkę z piór, ostał Ci się inoSznur!
@tyle - W krajach socjalistycznychRobotnicy byli właścicielamiFabryk, a w kapitalizmieZaledwie właścicielemZdezelowanego auta bo reszta własnościąBanków !