Kolejna akcja strajkowa w GE

105
22.10.2025
Kolejna akcja strajkowa w GE
Fot. Anna Dembińska
Dzisiaj (22 października) pracownicy General Electric w Elblągu ponownie ogłosili akcję strajkową. Nadal trwa spór zbiorowy o wynagrodzenia między dwoma z trzech działających w firmie związków zawodowych z zarządem spółki.

Spór z zarządem firmy GE Power w sprawie podwyżek prowadzą: NSZZ Solidarność i MZZ Pracowników przy GE. We wrześniu odbył się pierwszy strajk, dzisiaj odbywa się kolejny. Pracownicy odstepują od pracy przez dwie godziny na każdej z trzech zmian. Uczestnikom strajku nie przysługuje wynagrodzenie za ten czas.

- Pracownicy warsztatu zobowiązani są do bezpiecznego zatrzymania i postoju maszyn oraz urządzeń, na których pracują, a następnie udania się do wyznaczonych miejsc zbiórki. Pracownicy biurowi w razie konieczności wylogowują się z komputerów i urządzeń wykorzystywanych do pracy, a następnie udają się do wskazanych miejsc zbiórek. Każdy pracownik zobowiązany jest do zachowania porządku, dyscypliny godzinowej i podporządkowania się poleceniom koordynatorów strajku – piszą związkowcy w regulaminie strajku.

Na terenie zakładu pojawił się baner z hasłem „strajk” i dzisiejszą datą.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
GE se pójdzie i nie będzie w ogóle
zenekspodsklepu (2025.10.22)

info

62  
  13
nie podoba ci się to się zwolnij i znajdź lepszą robotę lub otwórz własną firmę, a nie cwaniacy zakładają związki aby chronić własne tyłki, są nie do ruszenia, a pracę mają gdzieś, chory twór
modi (2025.10.22)

info

71  
  43
Przecież PO mówi że Polska się super rozwija, to pewnie jakiś FACE NEWS który ma uderzać w Donalda
(2025.10.22)
Świetnie, jak w końcu zwolnią strajkujących to będzie napływ siły roboczej na rynku pracy. A kurierów ciągle brakuje...
(2025.10.22)

info

52  
  31
Uczestnikom strajku nie przysługuje wynagrodzenie za ten czas. - BRAWO! Jak się komuś nie podoba to po co tam pracują?
(2025.10.22)

info

52  
  38
I dobrze skoro dyrekcja nie potrafi rozmawiać
(2025.10.22)
Zastanówcie się, o co wy robicie ten szum... ??? bo chyba już sami się pogubiliście !!! Wprowadzacie tylko zamieszanie i buntujecie pracowników, żeby zaspokoić swoje ego...
(2025.10.22)

info

32  
  24
Weźcie przykład z pisowskich chłopów. Strajk to ma być strajk. Zablokujcie drogi. Palcie opony i rzucajcie kamieniami w policję. Nie zapomnijcie transparentów że chcecie wyjść z Unii
Spisiony naród (2025.10.22)

info

39  
  20
4 CZERWIEC 1989 roku, to główna przyczyna wszelkich problemów ekonomicznych, a szczególnie pracowniczych, w tym zasad na rynku pracy. To wtedy zdecydowano, tak dłużej nie może być, trzeba nam nowego. I ono przyszło. I dopiero wtedy zorientowano się, że to co się potem działo było na własne życzenie.
Alebandy (2025.10.22)
Hej, ferajna, uśmiechamy się. Macie jeszcze chwilę aby do was dotarło kto teraz rządzi....
(2025.10.22)

info

27  
  31