A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Niestety sami to propagujemy wrzucając zdjecia z różnych imprez prywatnych z kieliszkami w rękach lub samych drinów! Bez względu czy wypada z racji różnych funkcji i zawodów, bo prywatnie mozna wszystko, otóż raczej nie !
@Wolność wyboru - Dlatego z wyjątkiem Szwecji, bo to inna historia, wile krajów wycofuje się z zysków ze swobody zakupu alkoholu, bo koszty społeczne zaczynaj być większe. Wszędzie nas zrównują, zwłaszcza w kosztach życia, to i może coś dobrego wyszukajmy sami dla siebie i naszej tradycji. Tradycja upijania się i rozrabiania albo prowadzenia pojazdów nie pochodzi od tej typu wino do obiadu ale raczej s dawnego braterstwa broni, a potem "... zanim blok wybudowano, to już budka z piwem stała" i nie jest warta kultywowania !!!
Jednak dzięki pewnej sieci w Polsce od jakiegoś czasu nic do jedzeni nie kupisz w wolne dni, w mniejszy miastach ale mocny alkohol zawsze. To po co p-nie o wychowaniu w trzeźwości? Zarobek dla mediów i drukarni, premie i sława dla działaczy i polityków? Jednak oni słuchają "dołów", a te bez.... % na co dzień nie przyjdą głosować.
Nie piją na potęgę, Polska nie jest nawet w europejskiej czołówce pod względem spożycia alkoholu na głowę, dużo więcej pije się choćby w Niemczech czy Czechach- to jest czołówka. Dużo alkoholu kupują też u nas turyści, którzy przyjeżdżają np. z W. Brytanii, czy przypływają ze Skandynawii, aby się napić, no i oczywiście, jest też dużo pracowników z zagranicy, którzy też przecież kupują alkohol.
@Antonis - Co niby zadziałało? Szwecja to komunistyczny kraj, który powoli zmierza w złą stronę, a przecież w Skandynawii po tych ograniczeniach rozpowszechnione jest bimbrownictwo i alkoholowa turystyka np. do Polski.
@Antonis - Tradycja prowadzenia pod wpływem to jest na Zachodzie Europy znacznie większa, dlatego tam są limity alkoholu większe dopuszczające prowadzenie pojazdów i na Zachodzie pomimo tych limitów i dużo rzadszych kontroli trzeźwości łapie się zdecydowanie więcej kierowców pod wpływem jak w Polsce.
Gdyby na hetmańskiej był dobry dzielnicowy to osoby od śmierci na hetmańskiej dawno by siedziały we więźniu, a upośledzone dziecko dawno by było pod opieką państwa. A tak trzy lata mijają, a, ,towarzystwo "chleje, podobno ćpa i gdzie tu sprawiedliwość?
Tak? To co powiesz na to, że co weekend SOR zmuszony jest obsługiwać kilku klientów, którzy przegięli z alko? Marnotrawione są pieniądze, bo trzeba kilku menelom zrobić full pakiet badań poza kolejką. Mówisz nie piją? To dziwne, bo pod Borysami i Żabkami widać jest co innego. Ale tka sobie tłumacz, pij dalej :). Metoda wyparcia jest najlepsza.
Brawo dla Pani Policjantki. Kiedyś zupełnie przypadkowo i nie na Jej rewirze miałem okazję porozmawiać. Super miła osoba, a dodatkowo Profesjonalna Policjantka. Pewnie większość ludzi w Elblągu nie zna swoich dzielnicowych. Nie mówiąc już o rozmowie w miejscu zamieszkania. To byłby szok dla mieszkańców gdyby dzielnicowy zapukał do drzwi i zapytał co tam u pani?
Zakaz alkoholu / więcej migrantów. I wtedy POlicja zobaczy co to są prawdziwe interwencje.