Wybrany wątek opinii

W Szwecji jednak zadziałało, a godzinowo w Słowenii, Portugalii, Litwie i wielu już miastach Polski. Elbląg będzie się ociągał, chociaż statystyki policyjne wskazują na problem ponad przeciętną. Zbyt wielu jest krypto uzależnionych może nawet co 5.Najgorsze, że wielu z "problemem" zajmuje decydujące o wielu sprawach w miastach stanowiska. Jest też sfera korzyści na używkach i często poprzednio wspomniani mają z tym powiązania.
Antonis (2025.10.13)
@Antonis - Jaka Szwecja? Bajki piszecie jakoby Skandynawia piła sporadycznie. Spożycie alkoholu w Szwecji wynosi ok 7,3 litra czystego alkoholu na osobę, przy pełnej kontroli i monopolu Państwa na alkohol, pełnych ograniczeniach. Bo piszesz Szwecja a tam spadło technicznie spożycie alkoholu o może 15% z poziomu 9 litrów bo ekonomicznie nie mają już tak kolorowo.
(2025.10.13)
@Antonis - Misiu co w tej Szwecji powiadasz. Jedyna słuszna jak w komunistycznym kraju sieć sklepów Systembolaget. W soboty do 15.W tygodniu do 20.A i tak piją jak każdy inny naród. Po prostu nie są w czubie Europy. Nie dogonią Czecha czy Niemca, nie mają kultury picia piwa. Zakaz reklamy, zakaz promocji, granica spożycia od 20 lat. A jednak wilka ciągnie do lasu i statystyczny Szwed nie wielbłąd i pić musi oj sporo musi.
(2025.10.13)
@Antonis - "Super", uważam, że porównywanie nas Polaków do innych narodowości jest jak najbardziej "fajne i na miejscu". Każdy naród ma swoją mentalność i nie musi być jak inni. Mamy własny rozum i własną wolę. Jak już tak ładnie porównujesz to sprawdź przestępczość na innym tle w tych krajach, a zwłaszcza na tle załamań psychicznych.
Wolność wyboru (2025.10.13)
@Wolność wyboru - Dlatego z wyjątkiem Szwecji, bo to inna historia, wile krajów wycofuje się z zysków ze swobody zakupu alkoholu, bo koszty społeczne zaczynaj być większe. Wszędzie nas zrównują, zwłaszcza w kosztach życia, to i może coś dobrego wyszukajmy sami dla siebie i naszej tradycji. Tradycja upijania się i rozrabiania albo prowadzenia pojazdów nie pochodzi od tej typu wino do obiadu ale raczej s dawnego braterstwa broni, a potem "... zanim blok wybudowano, to już budka z piwem stała" i nie jest warta kultywowania !!!
Antonis (2025.10.13)
Jednak dzięki pewnej sieci w Polsce od jakiegoś czasu nic do jedzeni nie kupisz w wolne dni, w mniejszy miastach ale mocny alkohol zawsze. To po co p-nie o wychowaniu w trzeźwości? Zarobek dla mediów i drukarni, premie i sława dla działaczy i polityków? Jednak oni słuchają "dołów", a te bez.... % na co dzień nie przyjdą głosować.
Antonis (2025.10.13)
@Antonis - Co niby zadziałało? Szwecja to komunistyczny kraj, który powoli zmierza w złą stronę, a przecież w Skandynawii po tych ograniczeniach rozpowszechnione jest bimbrownictwo i alkoholowa turystyka np. do Polski.
(2025.10.13)
@Antonis - Tradycja prowadzenia pod wpływem to jest na Zachodzie Europy znacznie większa, dlatego tam są limity alkoholu większe dopuszczające prowadzenie pojazdów i na Zachodzie pomimo tych limitów i dużo rzadszych kontroli trzeźwości łapie się zdecydowanie więcej kierowców pod wpływem jak w Polsce.
(2025.10.13)
Powrót do komentarzy