A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Cały czas w przekazie medialnym mowa jest o nadużywaniu alkoholu a nie o używaniu. To daje furtkę interpretacyjną i przyzwolenie społeczne do, ,testowania" tej toksycznej substancji jako mniej groźnej niż jest w rzeczywistości. Alkohol jest narkotykiem twardym którego nawet najmniejsza ilość upośledza, niszczy zdrowie. Sprawę rozwiąże bezwzględny zakaz produkcji i sprzedaży.
@Antonis - Jaka Szwecja? Bajki piszecie jakoby Skandynawia piła sporadycznie. Spożycie alkoholu w Szwecji wynosi ok 7,3 litra czystego alkoholu na osobę, przy pełnej kontroli i monopolu Państwa na alkohol, pełnych ograniczeniach. Bo piszesz Szwecja a tam spadło technicznie spożycie alkoholu o może 15% z poziomu 9 litrów bo ekonomicznie nie mają już tak kolorowo.
@Antonis - Misiu co w tej Szwecji powiadasz. Jedyna słuszna jak w komunistycznym kraju sieć sklepów Systembolaget. W soboty do 15.W tygodniu do 20.A i tak piją jak każdy inny naród. Po prostu nie są w czubie Europy. Nie dogonią Czecha czy Niemca, nie mają kultury picia piwa. Zakaz reklamy, zakaz promocji, granica spożycia od 20 lat. A jednak wilka ciągnie do lasu i statystyczny Szwed nie wielbłąd i pić musi oj sporo musi.
Artykuł ewidentnie "pokierowany" tylko w jednym kierunku.
Na siłę ludzi chcecie ograniczyć, zabronić prawa do wolności i własnych decyzji.
Co chwila w prawie są wprowadzane tylko same zakazy i nakazy, ograniczanie swobód ludzkich i obywatelskich.
Od kaca? NIe każdy chleje na umór. Jak masz takie problemy to idź na terapię i tam wylewaj swoje żale
@Antonis - "Super", uważam, że porównywanie nas Polaków do innych narodowości jest jak najbardziej "fajne i na miejscu".
Każdy naród ma swoją mentalność i nie musi być jak inni. Mamy własny rozum i własną wolę.
Jak już tak ładnie porównujesz to sprawdź przestępczość na innym tle w tych krajach, a zwłaszcza na tle załamań psychicznych.
Amerykę odkryłeś. Gro osób nie zna pojęcia kaca. Z rana małpka z wieczora 4pak i życie nabiera barw kolorowych. Męczenie buły. Jaki procent, jaki promil ludzi musi odwiedzić CPN po alkohol? Najbogatszy odsetek, gdzie marże największe, gdzie potrzeba silniejsza jest niż zdrowy rozsądek. Izby wytrzeźwień wypełnione tym samym towarzystwem. Co musi upić się i dać złapać.
Litr spirytusu w produkcji masowej to 5 zł, reszta to akcyza. Z rządową mafią chcecie walczyć ?
Tematy zastępcze
Czysty zysk 79,91 zł akcyzy za litr czystego alkoholu. Wytworzonego z wszelkiej maści zgniłych dżemów, spleśniałych owoców, zafermentowanego zepsutego starego piwa. A jednak dla co poniektórych smakuje wybornie. Komunistyczna czysta Żytnia przy tych dzisiejszych popłuczynach stoi teraz na półce alkoholi rzemieślniczych.