46
01.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ktoś od Trader'a 21 składnie gadał o tych pseudo-środkach z KPO - tyle szumu za przyznanie w większości kredytu w Euro :o [35 do 24 (dotacje)] - niepojęte - pomijając, że klasycznie politykierzy kupili za to jachty i ekspresy do kawy, rozdzielili ziomkom na ich lewe biznesy... zamiast przeznaczyć na konkretne inwestycje.
WolneMedia.pl (2025.10.01)
@WolneMedia.pl - Na Białorusi ludziska stoją w długich kolejkach po kartofle. Tym się zajmij, Siergieju Iwanyczu...
Ksiądz Kaszanka (2025.10.01)
Tak będzie z koleją żulawską, jak z Portem. Mnie osobiście interesuje województwo Żulawskie ze stolicą w Elblągu.
(2025.10.01)

info

3  
  1
Z Elbląga do Gdańska dojazd, nie uwzględniając firm prywatnych i okazjonalnych możliwości, bez koniecznosci przesiadania oferują PKP IC, Przewozy Regionalne i PKS Elbląg. Najszybsze połączenie kolejowe zapewnia PKP IC, od 1 godziny ( IC Rybak z 11:18) do 1:03 -1:05 pozostałe IC. Na obecną chwilę podstawowe ceny biletu wynoszą tam w I klasie 36,00 zł, a w II klasie 26:00 zł. Natomiast pociąg PReg najkrócej kursuje 1:20 (z 7:53), a pozostałe średnio 1: 23,1:25 nie licząc tych z planowanym dłuższym postojem maksymalnie wynosi to 1: 43.Ceny podstawowe oscylują średnio 22:00 zł. Natomiast PKS Elbląg, kurs pospieszny zapewnia przejazd 1 godzinę, a cena biletu to 26:00 zł. Natomiast przejazd osobowym zwykłym w zależności od trasy wynosi od 1:15 do 1:40.Jeśli chodzi o PKP aktualnie z uwagi na prace na odcinku Gronowo Elbląskie- Stare Pole czas przejazdu jest większy.
Nonono (2025.10.01)

info

0  
  0
@Skończcie to proszę - Mylisz się, tu chodzi także o polepszenie dostępu do portu w Gdańsku. Jeżeli dojdzie do katastrofy na linii przez Tczew to port w Gdańsku jest w bardzo dużym kłopocie
abc1 (2025.10.01)
@Spadek po pis - Emerytom niczego za darmo państwo nie daje. PO 35 latach pracy + dodatek po 75 roku życia nie dostaję nawet obecnej najniższej krajowej.
(2025.10.01)
@Czas na zmianę - Pewnie uważasz, że jak zmiana to oczywiście na Konferencję. Już widzę te zmiany w służbie zdrowia, oświacie, szkolnictwie wyższym i pomocy społecznej. Za wszystko będziemy płacić.
(2025.10.01)
Nigdy nie pojedzie. Obudzcie sie.
(2025.10.01)

info

2  
  0
Ale ten projekt zapoczątkowali ludzie z Wyspy Sobieszewskiej czyli w sumie ludzie z Gdańska, niecałe 15 min od centrum bez korków xDDDDD. Generalnie nic nie wiesz ale się wypowiadasz xD
Eloeloeloeloeljf (2025.10.01)
Wypowiem się jako lider tej inicjatywy - dziwi mnie przeważająca postawa pod tym artykułem - negująca projekt i bez wiary w jego powodzenie. Temat takiego połączenia nie jest niczym nowym, a jest naszym zdaniem (Inicjatywa Wyspa Sobieszewska - zapraszam na stronę FB) jest krytycznie potrzebny dla zmarginalizowanego regionu jakim są Żuławy i Elbląg. Uruchomiliśmy petycje online "Kolej na Żuławy", prowadzimy akcje informacyjne z ruchami społecznymi (np. Nowy Elbląg), kontaktujemy się z samorządami i parlamentarzystami. Wiele pracy, czasu i zasobów dla rozwiązania, które ma przynieść regionowi impuls rozwojowy. Proszę o zrozumienie i promocję tej inicjatywy. My szukając rozwiązania dla naszej dzielnicy zauważyliśmy sytuację całego regionu i o sprawę całego regionu walczymy. Pozdrawiam elblążan! Działamy!
PawelWojciechowski (2025.10.01)