50
29.09.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A torowisko czy też to coś co torowisko przypomina na ul. Obr. Pokoju to kiedy do remontu ? Pewnie nigdy, bo widok z okien urzędu tam nie sięga.
(2025.09.29)

info

11  
  0
może szykują torowisko pod budowę nowej linii tramwajowej w stronę rycerskiej. albo będą zwrotnice z jednego toru na drugi, albo po prostu te zwrotnice będą tylko na fakturze zapłacone.
okoniowaty (2025.09.29)
z tego co wiem to Elbląg ma wąskie torowisko i odwróconą polaryzację z tego powodu, że Elbląg jak by nie było jest miastem depresyjnym i dość miękkim, mokrym i zalewowym terenie, i w związku z tym wąskie tory są bezpieczniejsze a polaryzacja odwrócona ma być zabezpieczeniem od ewentualnego porażenia prądem. Taką ciekawostkę (nie wiem na ile prawdziwą) powiedział mi były motorniczy i elektryk z TE.
okoniowaty (2025.09.29)
Bo to jest aleja wstydu - od ratusza aż po Stare Miasto, ale nie łudzcie się, że ktoś tam w tym "Pałacu " się przejmuje I wstydzi, możesz I'm pluć, to I tak powiedzą, że deszcz pada. - Jasiu powiedz gdzie wy panu majstrowi możecie skoczyć"
???.! (2025.09.29)
a zwrotnice na pl. Konstytucji by pojechać czy to w kierunku na Druską, Saperów ?
(2025.09.29)
To skojarz, że 1 Maja w kierunku placu Konstytucji takowe ma. Bosze....
(2025.09.29)
Do remontu jest wciąż odcinek na skrzyżowaniu Ogólna/Dąbka przy CH Ogrody. Niech zrobią to ludzie, którzy mają o tym pojęcie, a nie zbieranina ludzi z przypadku. Bo tak wychodzi najtaniej w przetargu.
(2025.09.29)

info

9  
  0
@Wystarczy nie kraść - Fakt. Za pisu tego nie było
Subiektywny punkt widzenia (2025.09.29)
Co z zieloną falą obiecaną przez lejtura 15 Lat temu? Co z miejskim portem obiecanym przez motorówkę i nakrętkę dwa lata temu?
Jawamwojtaniewybierałem (2025.09.29)
Ulica 1 Maja nosiła nazwę Wewnętrzna Grobla Młyńska, a rozporządzenie J. Goebbelsa z grudnia 1933 roku nakazało w 445 miastach III Rzeszy, w tym i Elblągu, nazwanie ważnej ulicy imieniem wodza z jednoczesnym przyznaniem w tych miejscowościach A. Hitlerowi tytułu honorowego obywatela. Było to ewidentne złamanie prawa, bo takie decyzje mogły podejmować władze miast. Postanowienia Konferencji w Poczdamie z czerwca 1945 roku nakazały zlikwidować wszystkie tytuły i honory przywódców III Rzeszy nadanych im od 1933 do 1945 roku. Dotyczyło to też miast, które zostały przyznane Polsce. Jednocześnie dwa dekrety Krajowej Rady Narodowej z marca 1945 roku dotyczącego Wolnego Miasta Gdańska i z maja 1945 roku zlikwidowały wszystkie nadania i tytuły jakimi przejęte przez Polskę miasta obdarzono do 9 Maja 1945 roku. Dotyczyło to wszystkich nadań w okresie przynależności tych miast do Prus, a następnie Niemiec, nie tylko przez III Rzeszę.
Fv (2025.09.29)

info

3  
  0