UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
z tego co wiem to Elbląg ma wąskie torowisko i odwróconą polaryzację z tego powodu, że Elbląg jak by nie było jest miastem depresyjnym i dość miękkim, mokrym i zalewowym terenie, i w związku z tym wąskie tory są bezpieczniejsze a polaryzacja odwrócona ma być zabezpieczeniem od ewentualnego porażenia prądem. Taką ciekawostkę (nie wiem na ile prawdziwą) powiedział mi były motorniczy i elektryk z TE.
okoniowaty