Kolejne torowisko do remontu

50
29.09.2025
Kolejne torowisko do remontu
Fot. RG
Remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka – al. Piłsudskiego powoli zbliża się do końca, w najbliższych miesiącach ma się rozpocząć remont torowiska na 1 Maja. Władze miasta ogłosiły przetarg w tej sprawie.

Firmy zainteresowane przebudową kolejnego odcinka torowiska mogą zgłaszać swoje oferty do 23 października. Dotyczą m.in. przebudowy odcinka ul. 1 Maja - od Krótkiej do placu Konstytucji wraz z modernizacją torowiska, przebudową skrzyżowań z ul. Szpitalną i Godlewskiego, przebudowy przejść dla pieszych, zatok postojowych, elementów odwodnienia, instalacji gazowych, a także przebudowy instalacji sterowania i ogrzewania zwrotnic. Powstaną również nowe perony przystankowe wraz z wiatami z montowanymi panelami fotowoltaicznymi, a także droga dla rowerów.

Zwycięzca przetargu, który może być znany jeszcze w tym roku (wszystko zależy od przebiegu procedury przetargowej) będzie miał na realizację prac siedem miesięcy od daty podpisania umowy.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"przebudowy instalacji sterowania i ogrzewania zwrotnic" na tym odcinku nie kojarzę żadnych zwrotnic :)
(2025.09.29)
Od lat nie było takiej kumulacji inwestycji w Elblągu
Wystarczy nie kraść (2025.09.29)
Tramwaje elbląskie, " elbingerowskie ", to drugie po Berlinie tramwaje w III Rzeszy. Chyba popełniono błąd w Elbingu budując wąskotorową trakcję, bo jest słabsza jak szerokotorowa. Może historyk Gliniecki zgłębi temat, dlaczego i czy w Berlinie też wybudowano podobnie ? @HIST
(2025.09.29)
Do renowacji i odnowy biologicznej oraz wskrzeszenia życia nadaje się ta cała ulica, która kiedyś uchodziła za centrum, dziś obraz nędzy i rozpaczy i wstydu jako główny trakt prowadzący w stronę Starego Miasta
(2025.09.29)
Ja bym to puścił jedną linię retro przez Starówkę i Wieżę Targową - ABB - Plac Słowiański, dla turystów...
(2025.09.29)
Jakby zmieniono nazwę na Adolfa, to Niemcy by pomogli. A Putin na 1 Maja nie chce....
(2025.09.29)
to zainstalują aby były
(2025.09.29)
@Wystarczy nie kraść - Ani to nowe linie, ani to nowy tabor. Cos tam beda dłubac przy torach.
gosc. (2025.09.29)
@Wystarczy nie kraść - Na razie to wszystko albo obietnice albo po prostu artykuły dla gawiedzi, robiące właśnie takivibe że coś się dzieje. Poczekajmy do realizacji której kolwieg obietnicy.
(2025.09.29)
No może to i nie głupi pomysł? Czemu nie?
(2025.09.29)