Miasto szykuje się na Święto Chleba
Wykonawcę zadania czeka m. in. przygotowanie regulaminu jarmarku, 8-godzinnej informacji telefonicznej działającej od podpisania umowy do 1 września, zapewnienie minimum 220 wystawców na każdy dzień jarmarku i weryfikacja asortymentu jarmarcznego („z założeniem iż asortyment ten obejmuje towary i produkty lokalne i regionalne o charakterze rzemieślniczym, każdy inny asortyment niespełniający ww. warunków wymaga pisemnej akceptacji zamawiającego”).
Oprócz tego wykonawca będzie odpowiadał za rejestrację i pobór opłat od wystawców, konsultację powierzchni handlowych ze stałymi najemcami Starego Miasta, rozmieszczenie wystawców, umieszczanie aktualności na stronie internetowej XIX Elbląskiego Święta Chleba, organizację biura wystawców, zabezpieczenie jarmarku w energię elektryczną o mocy odpowiadającej zapotrzebowaniu zgłoszonemu przez wystawców, kwestie związane ze zmianą organizacji ruchu itp.
Termin składania ofert upływa 9 lipca, kryteria brane pod uwagę w postępowaniu to cena (60 proc.) oraz organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (40 proc.).
- Wzdłuż ulic Stary Rynek, Rybacka, Wodna stanie ponad 200 stoisk z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową. Oprócz wypieków na stoiskach można znaleźć przeróżne miody, wyroby cukiernicze, wędliny oraz żywność ekologiczną i regionalną – oscypki, ser koryciński, półgęsek, kwas chlebowy – obok takich smakołyków ciężko przejść obojętnie. Tradycją EŚCh jest wspólne gotowanie. W tym roku Elbląski Klub Szefów Kuchni będzie serwował dzyndzałki warmińskie z hreczką i skrzeczkami (przyznajcie, że brzmi smakowicie) oraz zupę rybną i zupę z soczewicy. Posiłki będę wydawane w sobotę i w niedzielę - tak zapowiadane jest kolejne Elbląskie Święto Chleba na stronie internetowej wydarzenia.