Elbląg solidarny z powodzianami - 100 tys. na pomoc

90
15.09.2024
Elbląg solidarny z powodzianami - 100 tys. na pomoc
Fot. FB PSP
Na południu kraju trwa walka z żywiołem. Elblążanie solidaryzują się ze wszystkimi, którym woda zabrała dorobek całego życia.

Sercem jesteśmy z poszkodowanymi. Podczas zwołanej dziś pilnej narady prezydenta Michała Missana z wiceprezydentami oraz dyrektorami Biura Prezydenta i Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego omawiano, w jaki sposób nasz samorząd może pomóc powodzianom. Prezydent podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. zł z budżetu miasta na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla poszkodowanych gmin.

Sprawdzamy, gdzie nasza pomoc będzie najbardziej potrzebna. Planowane jest również uruchomienie specjalnego konta, aby elblążanki i elblążanie również mogli wesprzeć powodzian. O szczegółach poinformujemy odrębnym komunikatem. Bądźmy w tych trudnych chwilach solidarni z poszkodowanymi!

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i brawo. Nie jestem zwolennikiem MS, ale tutaj brawa za decyzję. Trzeba pomagać w takich sytuacjach.
Haju (2024.09.15)

info

63  
  11
Niestety od 1997 r. żaden rząd nie stanął na wysokości zadania, aby zapobiec lub przygotować się na klęskę
(2024.09.15)
Całą akcję zaczeli nieudolnie, sami niw wierząc do czego dojdzie! Teraz tylko Unia finansowo może a nawet powinna wspomóc, organizacyjnie słabo
(2024.09.15)

info

25  
  22
Zabetonowali miasta, zero ujść wód, a teraz zaskoczeni ! Czas przestać wycinać lasy i zabrać się za ochronę klimatu! Czas myśleć nad nieudolnymi decyzjami !!!
(2024.09.15)
W tym wypadku nie ma jedno z drugim nic wspólnego. Dobrze, że od ciebie nic nie zależy.
(2024.09.15)
Jak zapobiec takiej klęsce, jak się do niej przygotować? Co za bzdury.
(2024.09.15)
kiedy inny kraj przeżywa klęskę to Polacy jadą, aby pomagać, kiedy Polska przezywa tragedię i klęskę nikt z sąsiadów nas nie wsparł! tak to wygląda !!! cóż KO będzie miało prawdziwy test!! i mniej gadania a więcej pracy i wsparcia
(2024.09.15)
a ty jakiś nieświadomy ??? w tych rejonach od 1997 r. żyli na bombie tylko liczono na cud, że powódź już się nie powtórzy ! to książkowe zaniedbanie każdej władzy !! a obecna niech to ogarnia !
(2024.09.15)
Jestem za wspieraniem, ale jak to jest... na podstawowe funkcjonowanie miasta brak kasy, a tu 100 000.Pytam, poważnie i z ciekawości skąd te pieniądze. Jeśli ja mam budżet rodziny, w którym jest jakaś minimalna nadwyżka to pomagam bezdomnym, ale jeśli mi brakowało to nie pomagałem bo nie miałem skąd. Miasto bierze kredyt na pomoc innym ??
(2024.09.15)
A gdzie są Niemcy, przyjaciele nowego rządu. Nie wyslą pomocy? Cicho siedzą jak zwykle, kiedy Polska w potrzebie.
Jrt (2024.09.15)