Wybrany wątek opinii

Jestem za wspieraniem, ale jak to jest... na podstawowe funkcjonowanie miasta brak kasy, a tu 100 000.Pytam, poważnie i z ciekawości skąd te pieniądze. Jeśli ja mam budżet rodziny, w którym jest jakaś minimalna nadwyżka to pomagam bezdomnym, ale jeśli mi brakowało to nie pomagałem bo nie miałem skąd. Miasto bierze kredyt na pomoc innym ??
(2024.09.15)
Nie nie musi brać kredytu- z pomocą to jest tak - jak Ty pomagasz, to łaski nie robisz I dawaj więcej coś na wzór Ukrów", ale jak Ty potrzebujesz pomocy, to tak samo jak w 39 roku- sojusznicy nieprzysłali ani jednego karabinu- uczmy się się od Orbana to jedyny polityk I mąż stanu, który dba najpierw o swoj kraj I jego obywateli a dopiero później cała reszta- u nas w sprawie zagrożenia powodziowego nic od lat się nię robi, choć wszystkim wiadomo że Ono istnieje I to ryzyko jest ogromne. , o ile Mierzeja I Wysoczyzna stanowią naturalną zaporę, o tyle trzęsący się jak galareta wał który ma zatrzymać ogromne masy wody Zalewu Wiślanego, jest tykającą bombą. Przy dzisiejszych anomaliach pogodowych I zmianach klimatycznych -mocniejsze podmuchy wiatru I jednoczesny napór wody przerwie już w chwili obecnej niestabilny wał przeciwpowodziowy - pod wodę pójdzie wiele miast I wsi - Elbląg, Malbork, Nowy Dwór słowem całe Żuławy I nie jest to problem jednej rzeczki ktora zalała Głuchołazy, czy zalanie jakiejś wioski pod Płockiem tu zagrożony jest cały region Żuław I wszyscy cicho siedzą. Kiedy będzie pobudka? - oby jej nie było- ale litości, politycy -pomagajmy najpierw sobie - pòki nie będzie za późno.
Tyka naprawdę (2024.09.15)
@Tyka naprawdę - To prawda z tym wałem przeciw- powodziowym, jest za słaby przy ekstremalnie złych warunkach pogodowych, które przecież kiedyś nadejdą. Skoro po wojnie w biednej Polsce potrafiono naprawić zniszczone wały I zmeliorować całe Žuławy, to tym bardziej teraz, aby spokojnie spać - juž dzisiaj bez względu na koszty, usypywał bym i podwyższał ten wał o ok 2m, jeśli tego nie rozumie pan prezydent I cały sztab przeciwpowodziowy, to po co on nam I ten cały sztab jest potrzebny?Katastrofa może kosztować nas tysiąc kroć więcej, aniżeli wzmocnienie tego wału teraz.
No po co? (2024.09.16)
To że ty żyjesz od 1 do 1 to nie znaczy że miasto nie ma rezerw. I pięknie, że Elbląg pomaga. Nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, jak w twoim przypadku z pomocą bezdomnym (na życzenie).
Marta555 (2024.09.16)
@No po co? - Teraz to wszyscy mądrzy i chcą budowy wałów. Ile kilometrów można było wybudować za te miliardy przeznaczone na kościoły i głosy emerytów?
Cebula (2024.09.16)
@Marta555 - Miasto ma rezerwy?? kosztem dziurawych dróg, braku dostępu do lekarzy, i co najśmieszniejsze brakiem zabezpieczenia powodziowego, wystarczy większy deszcz i centrum miasta wygląda jak płynąca rzeka, mówię o Słonecznej, Kosynierów Gdyńskich, Zielonej...
(2024.09.16)
Powrót do komentarzy