Scena znajduje się na Wyspie Spichrzów. Występy artystów przewidziano na sobotę (27 lipca), w piątek prace trwały jeszcze pełną parą. Komentarze ludzi, których spotkaliśmy na miejscu są jednoznacznie przychylne. „Dużo większa niż rok temu”, „robi wrażenie”, „jak na prawdziwym festiwalu muzycznym” – tak wygląd sceny komentowali odwiedzający to miejsce.
– Zwykle budowa takiej sceny i rozbudowa trwa trzy dni. Do momentu możliwości „uzbrojenia” światła i multimediów oraz później dwa kolejne dni, do soboty żeby wykończyć wszystko w detalach scenograficznych. Potem robimy programowanie światła, więc tak naprawdę możemy przyjąć, że budowa sceny do pełnej gotowości trwa pięć dni. W jej budowę zaangażowanych jest około 60 osób, a w instalację całego przedsięwzięcia około 160 - mówi jeden z pracowników montujących scenę.
Przechodzący zwrócili również uwagę, że w tym roku scena jest ustawiona w przeciwnym kierunku niż to było wcześniej np. podczas Dni Elbląga czy innych koncertowych imprez. Teraz wybudowano ją tuż obok wjazdu na ul. Tartaczną. W ubiegłych latach stała dalej, przy parkingu obok Fosy Miejskiej.
Bramy przy scenie otworzą się w sobotę o 18, a koncerty ruszą o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Program tegorocznego „Lata z Radiem” w Elblągu jest niezwykle bogaty. Na scenie zagrają Wilki, Sarsa, Ania Wyszkoni, Ewelina Lisowska, Kobranocka, Golden Life, Natasza Urbańska, Antek Smykiewicz, Papa D. i Vox.
Organizatorem wydarzenia jest również TVP, więc w weekend do Elbląga zawita także „Pytanie na Śniadanie”. Program na żywo w sobotę o 7:30 na starówce. Z kolei o godz. 12 na placu katedralnym rozpocznie się rodzinny festyn, a na antenie radiowej Jedynki i TVP będzie wiele wejść na żywo z Elbląga.
Więcej szczegółów na temat Lata z Radiem tutaj.