Kumieli do liftingu

21
19.06.2023
Kumieli do liftingu
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
- Budowa miejsc postojowych przy ul. Kumieli wraz z przebudową odcinka ul. Kumieli w Elblągu – miasto ogłosiło właśnie przetarg na weryfikację dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru inwestorskiego przy tym zadaniu. Co ma się zmienić w tym miejscu?

Budowa miejsc postojowych, odcinka drogi, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, sieci telekomunikacyjnej oraz usunięcie kolizji z infrastrukturą uzbrojenia podziemnego – takie zadania stoją przed wykonawcą prac. Podmiot weryfikujący dokumentację i pełniący nadzór ma natomiast m. in. przygotować proces inwestycyjny, prowadzić bieżące rozliczenia, nadzorować prowadzone roboty itd. Okres realizacji zamówienia wynosi w tym przypadku 8 miesięcy.

Brane pod uwagę w przetargu kryteria to przede wszystkim cena (60 proc.), a także organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia oraz inspektora nadzoru robót branży drogowej. Firma wyłoniona w przetargu ma też obsługiwać okres gwarancyjny prac przez 60 miesięcy od odbioru robót. Można wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.

Termin składania ofert upływa 27 czerwca.

Przypomnijmy, że ulica Kumieli oddziela teren Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych od zabudowy starówki od strony ul. Wigilijnej. Kilka lat temu część drogi od strony ul. Zamkowej zyskała nową nawierzchnię.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Rekomenduje nie parkować tam bo jak będzie powódź to zaleje samochody, aby tego uniknąć rekomenduje parkować ma Górze Chrobrego
rekomdator (2023.06.19)

info

4  
  13
Przepraszam, że co takiego ???? Jakaś wewnętrzna uliczka, dojazd do kamienic za pieniądze podatnika ??? W centrum w jezdni same dziury. Widzieliście dojazd do Banku Millennium i rehabilitacji w centrum ?? Droga z płyt, dziura na dziurze. To po prostu musi być jakiś żart ten artykuł.
Foton (2023.06.19)
@Foton - Może ktoś ważny mieszka w pobliżu?
aborygen_stont (2023.06.19)
Obciąć zaniedbane boisko ZSTI i wydzielić teren pod nowe kamienice Starego Miasta, ew. pod częściową rekonstrukcję zamku.
(2023.06.19)
I cyk płatny parking
zett11 (2023.06.19)

info

11  
  2
Kumieli to chyba jedyna ulica na Starym Mieście, która w większej części jest gruntowa. Jako mieszkaniec Starego Miasta uważam, ze trzeba ją zrobić. Tam są dziury w gruncie, gdy napada deszcz trudno ulicą Kumieli przejechać. Stare Miasto powinno być wizytówką Elbląga.
(2023.06.19)

info

18  
  5
Aby było wizytówka to powinno coś sie zrobić z tymi placami boiskami wokół szkoły zawodowej, a nawet z sama szkołą. Może przenieść szkołę i cały teren zabudować ?
(2023.06.19)

info

19  
  2
Nareszcie. Zniknie klepisko w reprezentacyjnym rejonie miasta. Zgadzam się z komentarzem, że należy lepiej sformatować mało używane w całości boisko szkolne i wydzielić działki pod budowę kamienic drugiej strony ulicy Kumieli oraz choćby częściowo Zamkowej. (Bsp)
(2023.06.19)

info

18  
  3
To na Rycerskiej był przed wojną teatr ? Ta ulica aż do Tysiąclecia powinna być odbudowana jako część starego miasta. Wystarczy że Nowe Miasto przestało istnieć i stoją tam klocki z lat 60tych.
(2023.06.19)
fajowo i do tego strefę płatnego parkowania
(2023.06.19)

info

6  
  3