Wybrany wątek opinii
To na Rycerskiej był przed wojną teatr ? Ta ulica aż do Tysiąclecia powinna być odbudowana jako część starego miasta. Wystarczy że Nowe Miasto przestało istnieć i stoją tam klocki z lat 60tych.
Do moderacji
Odpowiedz
11
1
Teatr Miejski był dokładnie mówiąc na boisku szkoły obok Rycerskiej, wśród gęstej zabudowy. Sama Rycerska była wąską ulicą i kończyła się na Janowskiej (Herren Strasse). Przed 1945 Tysiąclecia nie istniała a główną drogą na Stare Miasto oraz na drugą stronę rzeki i dalej w kierunku Malborka lub Gdańska była właśnie Janowska (Bsp)
Do moderacji
Odpowiedz
5
0
Niedawno był tutaj artykuł w którym zestawiano zdjecia współczesne z tymi starymi i Rycerska sfotografowana na kierunek - poczta nie wygląda mi na wąska ulicę. Gdzieś tez widziałem zdjecie tego teatru, też raczej duży budynek na rogu jakiejś tam i Rycerskiej. Tak czy siak to duży teren pod rewitalizacje
Do moderacji
Odpowiedz
2
0