A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
SM ma mnóstwo innych ważnych zadań do wypełnienia. .. pan prezydent Wróblewski to wie i dlatego SM w Elblągu ma święty spokój. Parkowanie na trawnikach, żaden problem. .. Śmiecenie. .. nie szkodzi. Nikt nie sprząta po swoim pupilu. .. będzie trawa lepiej rosła. Pupil biega sobie bez smyczy i kagańca. .. znaczy dobrze ułożony i nikogo nigdy jeszcze nie pogryzł. .. Ważne, że w SM wypłatę dostają regularnie. To dzielni ludzie każdego dnia narażają swe życie i zdrowie by mieszkańcom Elbląga żyło się lepiej i bezpieczniej. zAment.
panie marku elbląg to wiocha ---
Bezwzględnie powinny włączyć się władze miasta, bo jest to problem istniejący od lat. Po pierwsze: akcja informacyjna mówiąca o obowiązkach właścicieli psów, jak i karach za nieprzestrzeganie, ustawienie koszy na psie odchody i ich opróżnianie przez służby miejskie, zakup na początek akcesoriów dla posiadaczy psów do zbierania odchodów. Jest to proces, ale kiedyś go trzeba zacząć. Może autor listu skierowalby go, skoro jest już gotowy, do Rady Miejskiej, bo inaczej skończy się na. ponarzekaniu.
Niestety jest to duży problem. Przez wyjącego całe dnie w bloku obok psa oraz zas*ane chodniki, trawniki zaczęłam nie znosić psów i wiem, że to niedobrze, bo to wina właścicieli. Wg mnie Straż Miejska nie chce się narażać "miłośnikom"zwierząt, niecałe 10 lat temu był pomysł jej likwidacji (chyba za zbyt częste wlepianie mandatów, choć dokładnie nie pamiętam), więc gdyby zaczęła masowo karać za niesprzątanie, to by się afera zrobiła. Przez to wszystko cierpią mieszkańcy, jak i obraz samego Elbląga. Ten przykry problem zdarza się też na działkach ROD, gdzie wbrew regulaminom psy puszczane są luzem i atakują ludzi, a właściciele mszczą się za zwrócenie uwagi.
A byliście w Bażantarni? Jest tablica - "Trzymaj psa na smyczy". No to polecam przejść sie na Green Velo czy inny szlak. Zero Straży miejskiej. Ludzie biegają, jeżdżą, uprawiaja sporty, a igonranci puszczają peiski luzem stresując korzystająych i jeszcze pyskuja, gdy im się zwraca uwagę. Co to ma być? Ważniejszy jest pies czy czlowiek? Czemu redakcaj się nie przejdzie i nie porobi zdjęć albo nie spyta ludzi czemu nie stosują się do zakazu?
@bbbb - Mylisz się w kilku kwestiach. Bardzo często bywam poza Elblągiem, konkretnie Gdańsk. Tu ludzie częściej sprzątają po swych psach w porównaniu do Elbląga. Po drugie najbardziej ekologiczny jest nawóz roślinny. Psimi odchodami nie podsypiesz warzywek na grządce, nie wrzucisz ich do kompostownika ani kontenera na bioodpady. Czy, idąc Twym tokiem rozumowania, mogę na publiczny pas zieleni wyrzucać obierki z kuchni, bo przecież to świetny nawóz?
Pies wyczuje kto jest kto. Pewno to byly milicjant. Tera ma pretensje, ze go psy gryza. Byl czas, ze mial profty, a to talon na fiacika 126p, a to mieszkanko bez czekania20 lat, a to Konsumy, a to przedszkola dla dzieci za darmo. a to wczasy w Bulgarii, a znizki na PKP, a to wieksze kartki na mieso i cukier itd dalej nie pamietam. Tera zeby zacisnac, spuscic oczeta i cisza. Garbusiarz cyklista. Bi7
Szanowny Panie,
musi Pan nienawidzić zwierząt.
Jakoś nie słyszy się o pogryzieniach - jak w innych częściach naszego kraju. Może więc nie jest tak źle? Zawsze trafiają się jakieś niezdyscyplinowane osoby, ale żeby popełniać taki "reportaż"? Żałosne. Kup Pan sobie konia. .. .
idi. .. ta? czy ograniczone po pandemii rozumienie jeżyka polskiego. .. .