Drugie podejście do budowy czynszowych mieszkań na Wiejskiej

11
03.12.2021
Drugie podejście do budowy czynszowych mieszkań na Wiejskiej
Wizualizacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej
Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło drugi przetarg na budowę bloku mieszkalnego przy ul. Obrońców Pokoju i ul. Wiejskiej. - Pierwszy unieważniono ponieważ oferty, które wpłynęły przewyższały kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na tę inwestycję – informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Termin składania ofert w przetargu mija 20 grudnia, tego dnia nastąpi również ich otwarcie. Budynek, który wybudowany zostanie przy ul. Wiejskiej i ul. Obrońców Pokoju, ma mieć sześć kondygnacji, wokół niego powstanie również 57 miejsc parkingowych. Przetarg ETBS obejmuje również: wykonanie drogi wewnętrznej, wejść do budynku, chodników, budowę placu zabaw i nasadzenie zieleni. Projekt jest dofinansowany ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany zrealizować inwestycję w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy, że samorząd elbląski wniósł najpierw działki przy ul. Wiejskiej aportem do ETBS (które jest miejską spółką), a Rada Miejska zgodziła się także na ubieganie się przez prezydenta o dofinansowanie budowy w tym miejscu nowych mieszkań z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. We wrześniu br. na zlecenie Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego rozebrano stare budynki mieszkalne i gospodarcze przy ul. Wiejskiej.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Dlaczego ta rudera na rogu ulicy ciągle stoi na wpół rozebrana?! Co za dziadowska firma prowadzi tą rozbiórkę?!!
(2021.12.03)
Okazuje się że to dzięki pieniądzom tego złego PISu w Elblągu powstaną nowe lokale dla mieszkańców a prezydent z Bożej łaski będzie twierdził że to jego zasługa i dalej gryzł rękę która go karmi. ..
TeofilSkorupa (2021.12.03)
Część pieniędzy na inwestycje przeznaczono na podwyżki dla urzędników. 80 % podwyżki dla prezydenta to gruba przesada
System (2021.12.03)

info

19  
  4
Co to za życie, że się jedyne, co ma to wynajęte mieszkanie z TBS? Nazwę to wstydem.
(2021.12.03)
@TeofilSkorupa - od kiedy partia ma SWOJE pieniądze chyba że to co ukradnie
(2021.12.03)
Ha ha ha. .. .w 1 przetargu oferty wykonawcow przewyzszaly kwote przeznaczona na budowe, to teraz pewnie wszystko stanialo. zamiast inflacji jest deflacja i wykonawcy beda walczyc zeby to budowac.
(2021.12.03)

info

7  
  3
Różni ludzie mają różne priorytety np chlanie i śpiewanie. Założę się że miejsc parkingowych będzie mało więc może by tak garaż podziemny zrobić dla przyszłych mieszkańców
(2021.12.03)
Wiesz orle że podziemne garaże to dodatkowe koszty? A kto miałby to pokryć? Nawet tam gdzie obecnie budują deweloperzy nie wszędzie taki "luksusus"występuje.
Bizda (2021.12.04)
Ta rudera przeżyje te gnioty z tektury i gipsu co mają powstać, a tak na marginesie gdzie tych ludzi przeniesz co obecnie tam mieszkają?
Ludzie wiedzą (2021.12.04)
Dzień dobry, 12 miesięcy to bardzo mało czasu, do tego wystarczy dobra Polska zima i już wszystko pozamiatane. Myślę i wiem dokładnie, że powinno być to 18 miesięcy by skończyć w terminie bez kar umownych. Brak odpowiedniej kadry, pracowników i materiałów budowlanych na rynku wszystkie plany zniweczy a do tego dochodzi brak cementu na rynku. Mimo wszystko życzę powodzenia w zamierzeniu. Pozdrawiam serdecznie, były elblążanin.
Loku 77 (2021.12.06)

info

1  
  2