A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
No i super, zimą planujemy i przygotowujemy, a wiosną zaczynamy realizację. Trzymamy za powodzenie i terminową realizację.
To już będzie inny Elbląg : zakończenie przekopu, rozwój portu, zabudowa Wyspy Spichrzów.
A może i niedlugo zabudowa dzielnicy Osiek i Placu Konstytucji.
Pozytywne myślenie.
nie 90 milionów tylko przy tej inflacji co najmniej 100 milionów albo i więcej
@RobertKoliński - Zgodziłbym się z tobą, gdyby Elbląg był doliną krzemową i mielibyśmy pełno bogatych firm bijących się o miejsce u nas i których trzeba by temperować, ale jest zupełnie odwrotnie. A na dłuższą metę to rozwój biznesów prywatnych najbardziej napędza miasto - i tego najmocniej potrzebuje teraz Elbląg. Nie ma w tym nic złego, żeby za publiczne pieniądze zachęcać inwestorów żeby lokowali się u nas. Chyba zapominasz, że żyjemy w ustroju wolnorynkowym i to prywatny biznes zasila budżet i płaci pensje. .. i to wlaśnie dzięki niemu miasto ma kolejne pieniądze w budżecie :))Ja jestem za każdą publiczną inwestycją w Elblągu, bo jestem lokalnym patriotą i stawiam wyżej Elbląg niż pieniądze ogolnopaństwowe, a do tego doskonale wiem jak centrala traktowała Elblag przez ostatnie 75 lat. Należy się jak psu buda :)
Jakkolwiek nie zgadzam się z tow. Kolińskim w 99,9% spraw, to tutaj żeby być w zgodzie z samym sobą muszę przemówić tym samym głosem, co on. Elblążuki - co z wami?! Ten projekt to porażka i kicz (jak całe tego typu budownictwo)! No i co z waszą pamięcią - jeszcze ten rok czy dwa temu, gdy pomysł postawienia biurowca na Wyspie Spichrzów dopiero majaczył na horyzoncie, wszyscy krzyczeliście "nie chcemy tego", "nie dla biurowca"itp. - sami sobie wyszukajcie newsów z tamtego czasu i komentarzy pod nimi. A teraz się okazuje, wszyscy nagle zachwyceni, bo inwestor pokazał wizualizację - taka piękna, hamerykańska, nowoczesna, no jak w Gdańsku normalnie! Gdyby pomysłodawca "garażowca"nie zrobił falstartu i nie wycofał się tak szybko z projektu, tylko odpowiednio ładnie ten swój produkt opakował, pogadał coś o nowoczesnym projekcie i "łączeniu starego z nowym"i umiejętnie zagrał waszym kompleksie wobec Gdańska - to ten garażowiec też byście pokochali i nagle okazałoby się, że "nie nie, my od początku chcieliśmy tego jakże pięknego garażowca, od zawsze nam się podobał". Teraz gość może sobie pluć w brodę, że tak szybko dał za wygraną. Elblążukowi jak widać można sprzedać wszystko - wystarczy ładne opakowanie. Można was gotować jak żabę!
@laskipaa - No tak, Elbląg mentalnie nadal w szalonych latach 90.Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco. Nie dziwota, że króluje taki kicz.
@alex12@ - Skoro miasto umarłych to powinny być wszech zakłady pogrzebie, a tych az tyle nie na także pudlo
@RobertKoliński - Towarzyszu Koliński. Plan zagospodarowania dla wyspy spichrzów istnieje, to plan dla obszaru 133 uchwalony 24 września 2020 roku.