74
24.11.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak zrobić szybko projekt reprezentacyjnej pierzeji nad rzeką w Elblągu? Narysować jedną "kamienicę"na wzór ekierki w komputerze, a później tylko ctrl+c i ctrl+v tyle razy, ile chce inwestor. Postarajcie się troszkę bardziej i nie idźcie drogą gdańską. To nie Zawada czy Nad Jarem, że wszystko ma być takie samo. Urokiem starych miast jest ich budowlana różnorodność w spójnym stylu.
(2021.11.24)

info

11  
  3
Piękna inwestycja? W którym miejscu piękna?
(2021.11.24)
Witoldzie co tu dalej spie. .. ić.
qwertyuiop (2021.11.24)
Jak bedzie zrealizowany przekop do morza to lokale zostaną wykupione. Będzie wiecej turystów z zagranicy a oni muszą gdzieś jeść i spać i coś kupić. Elbląg się rozwinie turystycznie. Oby tak było, to będą miejsca pracy.
(2021.11.24)

info

6  
  3
Lepiej budować niż ma to stać tak jak obiecnie. Mnóstwo śmieci, puszek i butelek. A nawet strzykawki tam znajdowalem. Budować, budować niech będzie to miasto a nie pustkowie.
(2021.11.24)

info

2  
  1
@jak kurczak to tylko z KFC - Czyli jednak przepchnęli ten szajs w zeszłym roku, jak potem pokątnie hajs na pomnik dla słupników, i to bez uwzględnienia jakichkolwiek pomysłów z konkursowych projektów, na które poszła góra publicznego hajsu? No cóż, zwracam tzw. honor - plan jest; chorowałem wtedy; )Co nie zmienia faktu, że pomysł jest w dalszym ciągu durny i szkodniczy, bo za pieniądze publiczne funduje się inwestycję prywatnemu kapitałowi (po co tam hotel na górnych piętrach? kim będzie inwestor? dlaczego milczycie w tej sprawie?), który chyba się jeszcze dość nie nażarł z Tarczy Antykryzysowej, wychodzi; Jak też ma się sprawa postawienia żenującego budynku neo-stodoły w tym akurat miejscu do "Ustala się zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków, w tym krajobrazu kulturowego terenów UMW1 nawiązując do historycznego krajobrazu kulturowego Wyspy Spichrzów. "? Powiedzcie nam tu szczerze, Towarzysze - po co, i komu ma służyć, utopienie 90 mln złotych w tym nieprzejrzystym i od samego początku podejrzanym projekcie kolaboracji elbląskiego ratusza z centralą na Nowogrodzkiej w Warszawie, hm?
RobertKoliński (2021.11.24)
@RobertKoliński - Jak by "czerwone"w 1945 roku nie rozpieprzyli miasta, to nic nie trzeba by było budować od podstaw.
(2021.11.24)
Ale dlaczego prywaciarzom akurat chcecie z publicznego "odbudowywać"? - pytanie takie oto jest od ludu, któren z Tarczy Antykryzysowej milionów żadnych był nie wzion. [Za hajsy wasze, w gardziele Nasze!] 🚩
RobertKoliński (2021.11.24)
@RobertKoliński - Zapominasz o tym, że w Polsce od wielu lat publiczne pieniądze funduje się inwestycje prywatnemu kapitałowi - tylko nie w Elblągu, który zawsze był olewany. Choćby cały PRL to była masa inwestycji, które ostatecznie zostały sprzedane prywatnym, ale mimo wszystko miasta, w których to się odbywało, stoją dzisiaj o wiele lepiej niż te nielubiane przez władze. Elbląg zdecydowanie w tym docenianym gronie nie był. Dochodzi też kwestia zabudowy starego miasta: tutaj ponownie za publiczne pieniądze i elbląskie cegły wiele miast dostało odbudowę za darmochę, podczas gdy Elbląg musi to robić prywatnie przez wiele dziesiątek lat. Teraz przynajmniej odrobinę tego dostaje E-g. Jak chcesz być takim altruistą, któremu nie podoba się publiczne rozdawnictwo to jest masa gorszych przykładów w Polsce, albo i UE - większość funduszy UE dla Polski zostało wydane na bzdury w tym kraju.
laskipaa (2021.11.24)
Szok, że znowu jakiś olsztyński urzędas nie protestował - ktoś mu dał łapówe czy co?
laskipaa (2021.11.24)

info

1  
  0