A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Do tego proszę dodać wody opadowe z niedawno zbudowanego osiedla na ul. Łęczyckiej, które zostały podłączone do już niewydolnego kolektora burzowego. Kolektor jest poprowadzony wzdłuż al. Grunwaldzkiej i ma wylot koło Neonki. Większy deszcz i pływamy. Nieliczmy wtedy na Straż Pożarną, bo on bedą zajęci szpitale. Do zobacznia i na fali.
@Mieszkanka - ajaki to pomysł prezydenta on by to drutem kolczastym ogrodził
Pomysł popieram ale jak można żądać od oferentów, aby w ciągu 7 dni przygotowali kosztorysy. I co - ktoś nie doszacuje kosztów, zastosuje z konieczności finansowej tańsze materiały, a my na portelu za rok będziemy rozpisywać się o drodze do remontu. Żądam co najmniej miesięcznego terminu składania ofert i Panie i Panowie z ratusza - trochę wyobraźni. Drogi nie było 30 lat - poczekamy ten 1 miesiąc. P. S. Rondo jest świetne na mały i znikomy ruch, dla średniego ruchu i tak prowadzi do korków. Pojedźcie do Kwidzyna. Tu będzie duży ruch i jeżeli robić rondo to z sygnalizacją -najlepiej inteligentną lub skrzyżowanie z sygnalizacją.
[. .. ]likwidację przejścia dla pieszych [. .. ]przy wjeździe na teren Giełdy Elbląskiej [. .. ]
Kogo pogieło? Przecież to przejście jest tam potrzebne! Jest zbyt duża odległość od przejścia przy Mc Donaldzie do placu Grunwaldzkiego.
Zwłaszcza, że jest to Giełda jak sama nazwa wskazuje a przede wszystkim Biedronka, z której pełno ludzi korzysta. Nie wszyscy mają samochody!
Była już debata na temat likwidacji tego przejścia dlatego zastosowano kocie oczka (to że nie działają prawidłowo to inna kwestia), ale nie możecie ludzi pozbawić przejścia, skoro jest ono potrzebne.
Czemu Obwoźnej nie połączyć z Janowską przez tory tramwajowe i wylot byłby na Hetmańską? Proste i tanie, światła dodać przy torach dla bezpieczeństwa. A co to Grunwaldzkiej to lewoskręt w Fabryczną obowiązkowo musi zostać i koniec. Poza tym na Malborskiej mają powstać osiedla na ponad 300 mieszkań - sam jednopasmowy most na Lotniczej to udźwignie? Myśleć przed a nie jak z bezmyślną lokalizacją straży pożarnej na Łęczyckiej. Urbanista miejski i odpowiedzialny za drogi do wymiany za takie pomysły.
Patrząc na ulicę to nie każdy :)
Wszystko się da, ale ilu takich jest co 100 przeleciało prze rondo ? Na palcach jednej ręki policzysz takich lotników. .A ile jest wypadków na skrzyżowaniach ? To idzie w tysiące, dlatego uważam, że ronda są dobry rozwiązaniem, rozładowują korki, wyhamowują idiotów, nie trzeba płacić za utrzymanie sygnalizacji świetlnej. ..
.. .nie zapomnijcie o szlabanach z dwóch stron. .. .. zawsze to przecież utrudnienia dla kuriera
Ja mam takie małe pytanko. Kiedy wreszcie w tym mieście ktoś mądry zacznie projektować ulice i przemyśli komunikację na etapie wydawania decyzji lokalizacyjnych albo pozwoleń na budowę dla dużych inwestycji? Jak na razie wydawane są pozwolenia na budowę osiedli bloków mieszkalnych bez jakiegokolwiek pomysłu na komunikację do i z nich. Przykład ul. Sadowej i Łęczyckiej.
Genialny plan likwidacji przejść dla pieszych, zostawic jedno przy Rycerskie a drugie przy Druskiej i starczy 🥵🥵🥵 Do sporzywczego po drugiej stronie ulicy 20m a zgodnie z przepisami 1.5 km