Wjechał pod prąd na S7. Reakcja innego kierowcy zapobiegła tragedii

110
16.11.2020
Do groźnej sytuacji doszło na trasie S7, na węźle Elbląg Wschód. Jadący z kursantką instruktor Przemysław Olszak zauważył wjeżdżającego pod prąd osobowego seata. Zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Wysiadł ze swojego samochodu i nakazał zawrócić kierowcy seata, jednocześnie pilnując, aby zrobił on to w sposób bezpieczny.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 8. Zostało ono utrwalone na nagraniu z samochodowego wideorejestratora. Trafiło do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Jak bardzo niebezpieczna była ta sytuacja na trasie S7, widać na załączonym filmie. Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko postanowił osobiście podziękować odpowiedzialnemu instruktorowi za odpowiedzialną i skuteczną reakcję na zagrożenie, jakie pojawiło się na drodze.
   
    

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawo dla instruktora!
(2020.11.16)
Pfff mógł go jeszcze pobić!! No ludzie co za agresja!! Kto w Seacie? Starszy dziadek? Trochę kultury. .. zresztą widzę jak instruują nowych kierowców w elblagu- tak, że wjeżdżając na rondo włączają kierunkowskaz! Jakieś nowe przepisy? Bo w Gdańsku jakoś tego nie widzę
Juliane (2020.11.16)
Srawo nie brawo
......... (2020.11.16)
A nie można było spokojniej ?
(2020.11.16)
@Juliane - jak dojeżdżasz do ronda. lewy kierunek, gdy skręcasz w lewo, a potem przy zjeździe prawy (nieobowiązkowo), prawy gdy w jedziesz prawo. bez kierunku gdy jedziesz prosto. Co tu dziwnego? To tylko pomaga.
(2020.11.16)
@Juliane - oczywiście lewy nieobowiązkowo
(2020.11.16)
Zabrać prawo jazdy dożywotnio
(2020.11.16)
Dziwne, jak Pani wyprzedzała auto na przejściu dla pieszych - tuż za radiowozem, który zatrzymałem, i oczywiście w lusterku nic nie widział, bo nie zawsze patrzą w lusterka. Po wezwaniu na komendę w celu zeznania (bo Pani się nie przyznała), dowiedziałem się iż: pobliski monitoring nic nie uchwycił gdyż jest źle ustawiony (norma w tym mieście), a pozatym to owa Pani nie ma pkt. a ja miałem wtedy ich 16 więc raczej to ja stwarzam zagrożenie, a wogóle to Pani musiała na przesłuchanie przyjechać ze Sztumu - i nawet jak wyprzedzała, to sprawę umarzają - bo to dla niej już dotkliwa kara. Tak było kilka lat temu - nie ściemniam. A przypomnę, że według taryfikatora wyprzedzanie na przejściu jest jednym z najgorszych i najbardziej niebezpiecznych wykroczeń na drodze, dla tego grozi za to 10 pkt. oraz 500pln.
Ciekawski (2020.11.16)
Ale dla niektórych trzymanie się prawa sztywno jest ważniejsze od wygody i bezpieczeństwa. Np. ostatnio zwrócono mi uwagę, gdy wyprzedzałem rowerzystę użyłem kierunkowskazów mimo, że nie zmieniałem pasa. I po co?? Odpowiedziałem, że dla bezpieczeństwa by z tyłu widzieli, że "coś"jest na drodze lub w jej pobliżu co potencjalnie może powodować zagrożenie.
(2020.11.16)
@Juliane - Starszy dziadek? 82-letni facet w ub. tygodniu wjechał we mnie na rondzie. Tłumaczył że mnie nie zauważył. Kontakt z taka osoba jest ograniczony, mało co do niego dociera (ledwo co się podpisał pod oświadczeniem)i taki prowadzi pojazd mechaniczny??. Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo nie wezwałem policji bo taka osoba dalej będzie zagrażać innym.
Wprowadzić_badania (2020.11.16)