A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Czyli z cmentarza miasto zrobilo park i ludzie hodzom sobie na spacer z pieskami j depczom po nagropkah
cały czas tam chodzi się po zmarłych. .. .taka była ekshumacja. .. smutne
Czy Ty jesteś normalny ? Jaka ekshumacja ? To może jeszcze ekshumacje na Bema, Rycerskiej, Brzeskiej i koło rynku ?
Zamkną, przekopać. Ekshumować pochować Bema też i cm obok rynku, to nasz obowiązek. Po miejscach takich ludzie spacerują z pieskami. Wstyd
Ciebie pochować pod żabą
@stal. - W latach siedemdziesiątych przebudowywano teren parku, tam też był cmentarz. Zapewne nagrobki zostały zasypane i zapomniane.
Tam był cmentarz. Po wojnie zrobili "porzadek"i wszystko zniknęło. Teraz wielkie znalezisko, a tedy wszystko do piachu.
Ten cmentarz i Kościół zniszczyli i zaorali polscy komunisci ktorych potomkowie siedzia teraz w UM i piastuja wysokie urzedy. Wielu z nich chodzi w KODziarskich pochodach. To ta polska bolszewia odpowiada ze ta profanacje cmentarza i bezczeszczenie zwlok. Warto o tym napisac bo tepy elblaski elektorat nie zdaje sobie z tego sprawy.
@Opus - Ja wiem, ze na dworze jest ciepło, ale weż wyluzuj. Na Grota Roweckiego, vis a vis aresztu śledczego też był prze wojną cmentarz. To co, teraz przestaniesz tamtędy jeżdzić i będziesz świeczki palił ? Mieszkamy na cmentarzach, Takie jest życie. Niedawno pod jednym z angielskich parkingów odnaleziono szczatki ichniego króla(nie pamietam którego )i co ? Tam też bolszewicy zawalili ?
Pamiętam jak "przekształcano"ten cmentarz w park. Lata 60-te XX w. Cenniejsze nagrobki ukradziono, inne rozjechano spychaczem. Wiele płyt z cennego materiału można znaleźć na cmentarzach k k.