Tak zakończyli wyprawę nad morze

56
25.05.2020
Tak zakończyli wyprawę nad morze
(fot. KMP Elbląg)
O dużym szczęściu może mówić pewien 19-latek spod Warszawy, który postanowił zawieźć znajomych nad morze. 5-osobowa grupa dojechała tylko do Elbląga. Mężczyzna, najprawdopodobniej na skutek zbyt dużej prędkości, stracił panowanie nad autem i odbił się od barier ochronnych i zatrzymał na pasie zieleni.

19-latek posiadający od roku prawo jazdy spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło wczoraj pod Elblągiem. Młody mężczyzna kierował pożyczonym bmw i wiózł znajomych nad morze. W miejscowości Nowina na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Cała czwórka pasażerów  najadła się strachu, ale na szczęście skończyło jedynie na rozbitym aucie. Nikomu nic się nie stało. 

Gdy policjanci przyjechali na miejsce kolizji, okazało się, że 19-latek, który kierował samochodem, od roku posiada prawo jazdy. Mężczyzna już zdążył zebrać ponad 21 punktów karnych za wykroczenia drogowe. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji nie karali go mandatem, a skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Auto na lawecie wróciło pod Warszawę do miejsca, skąd wyjechało. Tak zakończyła się weekendowa wyprawa nad morze.

Teraz 19-latek może zostać ukarany przez sąd grzywną do 5 tysięcy złotych oraz zakazem kierowania pojazdami.

 

kom. Krzysztof Nowacki,, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Myślałem że to Lanos
(2020.05.25)
I tak podobno pobił swój rekord. Wcześniej dojechał do Mławy, a raz aż pod Nidzicę
(2020.05.25)
Bez prawka też będzie jeździł a jak by dostał kilka pałek na tyłek to by się nauczył i długo pamiętał tą lekcję
Braw (2020.05.25)

info

71  
  8
Panicho już rok prawo jazdy, prawy łokieć na podłokietniku, lewa ręka na 14-stej, a doświadczenie przyjdzie za 20 lat
Struś (2020.05.25)

info

38  
  2
BMW !!!! Sezon uważam za otwarty w naszym mieście i okolicznych wiochach trochę jest ale wkrótce życie zweryfikuje ich możliwości !!!!!
Polak były mieszkaniec (2020.05.25)
I tak się kończy nie przestrzeganie kwarantanny i nie noszenie maski, co warszawiak robił w Elblągu??? Gdzie są służby warszawskie które wypuściły delikwenta ze stolicy??? Co na to wszystko minister szumowski i sanepid, dlaczego służby nie działają, czy zbadali go na wirusa elbląskie służby ???, czy elblążanie czują się bezpiecznie??? ja tylko pytam.
ddark (2020.05.25)
Bo ja jestem z warszawy. ..
stan umysłu (2020.05.25)

info

21  
  5
typowa warszafka
(2020.05.25)

info

31  
  7
To wlasciciel musi byc dumny. Nie sztuka jest wcisnac gaz, pedał wcisnąć umie kazdy. Sztuka jest wychamowac i wyjsc z poślizgu. Nawet najlepsze i najmocniejsze auto nie zastapi doswiadczenia oraz umiejetnosci.
Kierowca bombowca (2020.05.25)
@ddark - super post :))))
bigotka (2020.05.25)