A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
No to teraz dezynfekować miasto, skoro zlikwidowaliście izbę wytrzeźwień. Na własny koszt i własnoręcznie je czyścić. Współczuję policjantom i ich rodzinom.
Kodeks Pracy:
Art. 15.Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom bezpieczne
i higieniczne warunki pracy.
Art. 210.§ 1.W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom
bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia
lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim
niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od
wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.
§ 2.Jeżeli powstrzymanie się od wykonywania pracy nie usuwa zagrożenia,
o którym mowa w § 1,pracownik ma prawo oddalić się z miejsca zagrożenia,
zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego.
§ 2
1
. Pracownik nie może ponosić jakichkolwiek niekorzystnych dla niego
konsekwencji z powodu powstrzymania się od pracy lub oddalenia się z miejsca
zagrożenia w przypadkach, o których mowa w § 1 i 2.
Były wybory to wy wyborcy ich wybraliście i mamy taķie efekty, takie decyzje. Nic was wyborców nie nauczyła komuna i PRL.
A co z dyrektorem Pogotowia Socjalnego? Dotrwa do emeryturki na innej, ciepłej posadzie a jest jedynym winnym. Koronawirus nie pojawił sie w Elblągu w nocy z 31/1 kwietnia. .. dlaczego durektor nie przygotował jednostki na taka ewentualność? Do dnia choroby nie wiedział, że w tej jednostce będzie kwarantanna? Dlaczego Miasto po wyznaczeniu tej jednostki nie skontrolowało stanu gotowości do wykonywania nowych zadań notabene zagrażających zdrowiu i życiu pracowników i ich rodzin? Miasto nie zrobiło nic poza wydaniem wytycznych a teraz likwiduje jednostkę? Jest takie powiedzenie: kowal zawinił, Cygana powiesili. .. idealnie pasuje!!!!! Prezydentem i radnymi się bywa. ..
Likwidacja tej placówki stanowiącej spadek mentalny po czasach PRLu i tak była tylko kwestią czasu. Bardzo dobrze się stało. bo i tak nie była czynna powodu braku większości personelu, powód wiadomy.
Jeśli ktoś zostaje zatrzymany w stanie upojenia alkoholowego to powinien być na własny koszt odstawiony do domu z mandatem A jeśli jest agresywny to zostaje zatrzymany do wyjaśnienia w izbie zatrzymań KP. Rano stawia się zarzuty, zostaje ukarany mandatem w wysokości 500 zł + koszty pobytu i won do domu. Alkoholizm to nie jednostka chorobowa a przyzwyczajenie do bezkarności i pomocy socjalnej na koszt podatnika.
kto by za 1 milion rocznie nie poprowadził tak małej noclegowni? -bo chyba tyle ich to kosztuje. ..
Jak to czas był? Bo milicja, a szwagier policjant. .. To w Hoqwartcie?
Nawet jeżeli pogotowie miało być zlikwidowane to chyba NIE W TAKICH OKOLICZNOŚCIACH. Jak można w dobie epidemii oczekiwać od ludzi, których nie przeszkolono, nie doposażono w środki ochrony osobistej, aby wykonywali swoje obowiązki w sposób profesjonalny?!!! Widzimy co się dzieje w DPS. .. Przecież do pogotowania socjalnego trafiają ludzie z różnych środowisk, skąd pracownik ma mieć wiedzę jak pacjenta podejrzanego o zarażenie przyjąć jak nie przeszedł szkolenia, czy są stworzone strefy brudna i czysta itd. , itd. ?! I jeszcze wypowiedź Pana Missana, że SOR już został poinformowany (dzień wcześniej, zanim było głosowanie)!!! To pytam, gdzie Radni są w tym wszystkim ?! Decyzje są podejmowane w emocjach, bez rzetelnej konsultacji, bez wysłuchania stron. .. .. Jak ja mam dość tych układów !!!!!
Teraz bezdomni z podejrzeniem, lub zakażeni trafiać będą prosto na komendę, paraliżując policję w mieście, lub do szpitala, paraliżując szpital. Albo nocować na przystankach lub ławkach w parku. Świetne posunięcie, bezradni radni. Jest super, nieprawdaż? A mieszkańcy niech się boją.