232
18.02.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Walczą o godność ale czasem faktycznie to się nieoplaca tym bardzie że w 2023 najniższa krajowa zapowiadana jest na 4000 brutto i znowu by trzeba było walczyć żeby inflacja tego nie zjadła. Ogólnie popieram ich , za najniższą mają robić i tłuc tyle godzin.
Efektmotyla (2020.02.18)
Akurat to nie jest strajk pisowskiej solidarności. W spółce TE jest Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP.
gru (2020.02.18)
@Minimum - Najniższa stawka w TE dla młodych motorniczych to 15.80 brutto /wcześniej 15.40/.
gru (2020.02.18)
@Gdama72 - Przestań bredzić.
gru (2020.02.18)
@luka - Możeby i tak zrobili, ale niestety nikt nie chce przyjść pracować w takim charakterze upierdliwym i w dodatku za minimum ! Może byłbyś tym pierwszym ?
(2020.02.18)
Olsztyn mnoży sie a nie rozwija!!! To male chiny!!!! Przy 600 000 liczbie mieszkancow olsztyna zeby powierzchnia miasta byla tylko troche wieksza od elblaga???!!! Wiec gdzie niby ten rozwoj widzicie? W drogach? A ludzie tam.siedza na bezrobociu i narzekaja!!!
(2020.02.18)
@Karina - NO tak, szwaczka odpowiada karnie za cudze życie, wstaje o 2.30 w nocy, w niedzielę i wszystkie święta! Puknij się w łeb durna babo ! Jakie podwyżki ? Kiedy ? Spór zbiorowy mają praktycznie od 2017 r, Jaka propaganda ? Średnio 2600 na rękę. Ale kobiety też mogą być motorniczymi, faktycznie, proszę sobie zmienić pracę na tą lżejszą według Pani ! Jest na to pilne zapotrzebowanie ze strony TE, a wszyscy się bronią i nie ma chętnych, Więc o co chodzi według Pani ?
Druga szwaczka (2020.02.18)
Strajk to jest polityczny według Pana Prezydenta, ale to , że za miskę ryżu zasówasz to już Go nie obchodzi. Jeden WicePrezydent zrezygnował. W dobie kryzysu powołał na jego miejsce następnego i stworzył sobie zarazem koalicję w Radzie Miasta tzw większość , aby się zabezpieczyc przed nadzwyczajną sesją Rady Miasta. Brawo ograł Pan Motorniczych i to zapewne nie było polityczne.
BrawoPan (2020.02.19)

info

1  
  0
No tak orzech zorganizował strajk. .. taki z niego obrotny człowieczek. .. za obecane pisowskie srebrniki?
nikt21 (2020.02.19)

info

2  
  0
A po co ma być większa? Im więcej ludzi na mniejszym terenie tym lepiej, bo wszędzie jest bliżej i nawet transport publiczny jest tańszy i szybszy. A rozlewanie miast to kłopot. O czym ty gadasz? O jakim bezrobociu? Tam jest 3% bezrobocie, a w Elblągu nieco poniżej 10, jak w Elblągu parę lat temu było 20% to w Olsztynie było 5-7% tam są duże firmy i UWM. Taki Michelin zatrudnia 5000 osób- to więcej niż 2 największe elbląskie firmy razem wzięte, UWM to samo kilka tysięcy pracowników naukowych, administracji i konserwatorów/ pracowników zieleni ochrony, Indykpol- 1200 osób, Baza paliwowa na całe wojewodztwo tam jest. różne salony samochodowe w tym Mercedes, BMW, Audi, Volvo, Jaguar, 2 duże galerie handlowe tv regionalna i 2 stacje radiowe, Tam nie ma problemu z robotą i nie zatrudniają na czarno jak w Elblągu. Jedyny kłopot to wysokość zarobków, bo nie są one wysokie, ale jak masz studia to na UWM czy w PAN za dobre pieniądze znajdziesz robotę. A i jako fizyczny sobie znajdziesz np w Michelin, Indykpolu, browarze, czy w knajpach i klubach, są też duże hurtownie, jakieś Makro, na PKP dużo ludzi robi teraz się tam dużo buduje i ludzi pełno po budowach pracuje czy w autobusach i tramwajach, bo linii pełno.
(2020.02.19)