UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

A po co ma być większa? Im więcej ludzi na mniejszym terenie tym lepiej, bo wszędzie jest bliżej i nawet transport publiczny jest tańszy i szybszy. A rozlewanie miast to kłopot. O czym ty gadasz? O jakim bezrobociu? Tam jest 3% bezrobocie, a w Elblągu nieco poniżej 10, jak w Elblągu parę lat temu było 20% to w Olsztynie było 5-7% tam są duże firmy i UWM. Taki Michelin zatrudnia 5000 osób- to więcej niż 2 największe elbląskie firmy razem wzięte, UWM to samo kilka tysięcy pracowników naukowych, administracji i konserwatorów/ pracowników zieleni ochrony, Indykpol- 1200 osób, Baza paliwowa na całe wojewodztwo tam jest. różne salony samochodowe w tym Mercedes, BMW, Audi, Volvo, Jaguar, 2 duże galerie handlowe tv regionalna i 2 stacje radiowe, Tam nie ma problemu z robotą i nie zatrudniają na czarno jak w Elblągu. Jedyny kłopot to wysokość zarobków, bo nie są one wysokie, ale jak masz studia to na UWM czy w PAN za dobre pieniądze znajdziesz robotę. A i jako fizyczny sobie znajdziesz np w Michelin, Indykpolu, browarze, czy w knajpach i klubach, są też duże hurtownie, jakieś Makro, na PKP dużo ludzi robi teraz się tam dużo buduje i ludzi pełno po budowach pracuje czy w autobusach i tramwajach, bo linii pełno.