A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Ogolnie kazdy strajk czy bunt na pokladzie, zwalnianie się ludzi, odchodzenie to taka kicha dla kazdego szefa, jezeli więcej niz 1 pracownik strajkuje czy ucieka ze stanowiska to oznacza totalną porażkę przełożonego, a to są fakty z którymi się nie dyskutuje
A z jakich pieniedzy biedny Olsztyn sie rozwija? Z naszych!!!! Jak bylismy w wojewidztwie Pomorskiem duzo korzystalismy, bo Gdansk bogaty, a teraz? Ols, tyn ciagnie z nas ile sie da.
a tak na dobra sprawe jak mie macie kasy ludziom na podwyzki to zrobcie miedzy soba zrzutke wy nie zbiedniejecie!!!
@radosny_nauczyciel - No jasne, przecież nauczyciele to miliony zarabiają na leserce i to legitnie!
Połowa wakacji jest zapłacona a ta druga już nie, z czego ostatni tydzień lub nawet dwa to rada nauczycielska/pedagogiczna.
Druga rzecz. .często nauczyciele robią za śmieszną kasę i to na jakiś śmieciowych umowach.
Każdemu się wydaje że nauczyciele to tylko siedzą i im z nieba manna spada, takich dobrze zarabiających i pracujących w jednej szkolę jest no na pewno mniej niż wszystkich zliczając.
Po za tym to bardzo niewdzięczny zawód. .
Polecił na razie nie powstaje a będzie powstawać dopiero powstanie analiza później analiza analizy podsumowanie zatwierdzenie i potwierdzenia zatwierdzenia a później to już tylko zatwardzenie rozwolnienie i znowu posiedzenie.
Aktualizacja z 15.30 posiedzenie
Lud to kupil wystraszyl sie i wybral wrobla 56proc. poparcia. Utopiliscie tchorze Elblag
Komunikacja zastepcza za tramwaje proszę porażka nie mogę rano dojechac do pracy musze wychodzic 30min wczesniej żeby isc na zastepczy autobus a i tak pod praca musze stac 30minut a dzieci do szkoły nie maja czym sie dostac na saperów
To miasto i dyrekcja jest na nie jak by co nie ma się pojęcia to proszę się nie wypowiadac
Jak to z jakich? Już Ci napisałem. Ma UWM to kilka tysięcy pracowników naukowych, i ok 30 tys. studentów, którzy tam przyjeżdżają, wynajmują stancje i wydają pieniądze w mieście i na tym Olsztyn zarabia. Autobusy i tramwaje są tam zapchane ludźmi i spółki mają kasę z tego tytułu. Na samą kilkudniową imprezę Kortowiada przyjeżdża do Olsztyna od 100 do 200 tys ludzi, oni też wydają pieniądze w sklepach, i restauracjach, mają duże firmy jak Mielin z 5000 pracownikami, Indykpol, Szynaka Meble- największy producent mebli w województwie, większy od Wójcika, Zakłady poligraficzne, Green festiwal następne tys. gości, koncerty w amfiteatrze Czesława Niemena. Następni ludzie tam jeżdżą. Browar Kormoran- produkuje prawdziwe naturalne piwo, a nie koncernowy wyrób piwopodobny, a od niedawna whisky niektóre piwa tam produkowane kosztują po 40-50 zł/ butelkę 0,33. Z tego mają kasę. Turystów tam dużo jeździ, bo jest co robić, są korty tenisowe, filharmonia, teatry, lasy, jeziora, można się nauczyć żeglować, wynająć sprzęt wodny, tam tłumy pływają na jeziorach, a u nas w Elblągu ignoranci gadają po co nam przekop i turystyka wodna. Można iść na basen, a w lato wykąpać się nad jeziorem i to niejednym, można też zjeść i wypić piwo w browarze restauracyjnym na miejscu produkowanym. Jest muzeum Warmii i Mazur, planetarium i uznany klub siatkarski. Są duże galerie handlowe. No i wszystkie te firmy i ludzie odprowadzają ogromne podatki do budżetu miasta bo z każdego pitu i citu część kasy idzie do budżetu miasta. Kiedy Elbląg był w pomorskim, bo o ile dobrze pamiętam to od lat 70 do 99 było województwo elbląskie, a potem dopiero od 1999 W-M. W Elblągu potrzeba mądrych polityków. Miasto będzie bogate jak będą nowe firmy i inwestycje, bo stąd się bierze kasa- kasa z podatków PIT i CIT. Żeby coś budować trzeba mieć na wkład własny zwykle 50% i Olsztyn ma kasę z podatków od tych rzeczy, o których pisałem wcześniej i ma na wkład własny i inwestuje. Elbląg ma mało firm, wyludnia się, to ma mało kasy z podatków PIT i CIT i nie ma na inwestycje i wkład własny. Do niedawna też w Olsztynie cały czas rosła liczba ludności, podczas gdy w Elblągu spada liczba ludności już od ok 20 lat.
Pozdrawiam stara gwardie