232
18.02.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ogolnie kazdy strajk czy bunt na pokladzie, zwalnianie się ludzi, odchodzenie to taka kicha dla kazdego szefa, jezeli więcej niz 1 pracownik strajkuje czy ucieka ze stanowiska to oznacza totalną porażkę przełożonego, a to są fakty z którymi się nie dyskutuje
(2020.02.17)

info

13  
  3
A z jakich pieniedzy biedny Olsztyn sie rozwija? Z naszych!!!! Jak bylismy w wojewidztwie Pomorskiem duzo korzystalismy, bo Gdansk bogaty, a teraz? Ols, tyn ciagnie z nas ile sie da.
(2020.02.17)
a tak na dobra sprawe jak mie macie kasy ludziom na podwyzki to zrobcie miedzy soba zrzutke wy nie zbiedniejecie!!!
(2020.02.17)

info

5  
  1
@radosny_nauczyciel - No jasne, przecież nauczyciele to miliony zarabiają na leserce i to legitnie! Połowa wakacji jest zapłacona a ta druga już nie, z czego ostatni tydzień lub nawet dwa to rada nauczycielska/pedagogiczna. Druga rzecz. .często nauczyciele robią za śmieszną kasę i to na jakiś śmieciowych umowach. Każdemu się wydaje że nauczyciele to tylko siedzą i im z nieba manna spada, takich dobrze zarabiających i pracujących w jednej szkolę jest no na pewno mniej niż wszystkich zliczając. Po za tym to bardzo niewdzięczny zawód. .
omójboże (2020.02.17)
Polecił na razie nie powstaje a będzie powstawać dopiero powstanie analiza później analiza analizy podsumowanie zatwierdzenie i potwierdzenia zatwierdzenia a później to już tylko zatwardzenie rozwolnienie i znowu posiedzenie. Aktualizacja z 15.30 posiedzenie
Zawód Biurokrata (2020.02.17)

info

9  
  2
Lud to kupil wystraszyl sie i wybral wrobla 56proc. poparcia. Utopiliscie tchorze Elblag
(2020.02.17)
Komunikacja zastepcza za tramwaje proszę porażka nie mogę rano dojechac do pracy musze wychodzic 30min wczesniej żeby isc na zastepczy autobus a i tak pod praca musze stac 30minut a dzieci do szkoły nie maja czym sie dostac na saperów
Mieszkanka Elblaga (2020.02.17)

info

7  
  3
To miasto i dyrekcja jest na nie jak by co nie ma się pojęcia to proszę się nie wypowiadac
(2020.02.17)
Jak to z jakich? Już Ci napisałem. Ma UWM to kilka tysięcy pracowników naukowych, i ok 30 tys. studentów, którzy tam przyjeżdżają, wynajmują stancje i wydają pieniądze w mieście i na tym Olsztyn zarabia. Autobusy i tramwaje są tam zapchane ludźmi i spółki mają kasę z tego tytułu. Na samą kilkudniową imprezę Kortowiada przyjeżdża do Olsztyna od 100 do 200 tys ludzi, oni też wydają pieniądze w sklepach, i restauracjach, mają duże firmy jak Mielin z 5000 pracownikami, Indykpol, Szynaka Meble- największy producent mebli w województwie, większy od Wójcika, Zakłady poligraficzne, Green festiwal następne tys. gości, koncerty w amfiteatrze Czesława Niemena. Następni ludzie tam jeżdżą. Browar Kormoran- produkuje prawdziwe naturalne piwo, a nie koncernowy wyrób piwopodobny, a od niedawna whisky niektóre piwa tam produkowane kosztują po 40-50 zł/ butelkę 0,33. Z tego mają kasę. Turystów tam dużo jeździ, bo jest co robić, są korty tenisowe, filharmonia, teatry, lasy, jeziora, można się nauczyć żeglować, wynająć sprzęt wodny, tam tłumy pływają na jeziorach, a u nas w Elblągu ignoranci gadają po co nam przekop i turystyka wodna. Można iść na basen, a w lato wykąpać się nad jeziorem i to niejednym, można też zjeść i wypić piwo w browarze restauracyjnym na miejscu produkowanym. Jest muzeum Warmii i Mazur, planetarium i uznany klub siatkarski. Są duże galerie handlowe. No i wszystkie te firmy i ludzie odprowadzają ogromne podatki do budżetu miasta bo z każdego pitu i citu część kasy idzie do budżetu miasta. Kiedy Elbląg był w pomorskim, bo o ile dobrze pamiętam to od lat 70 do 99 było województwo elbląskie, a potem dopiero od 1999 W-M. W Elblągu potrzeba mądrych polityków. Miasto będzie bogate jak będą nowe firmy i inwestycje, bo stąd się bierze kasa- kasa z podatków PIT i CIT. Żeby coś budować trzeba mieć na wkład własny zwykle 50% i Olsztyn ma kasę z podatków od tych rzeczy, o których pisałem wcześniej i ma na wkład własny i inwestuje. Elbląg ma mało firm, wyludnia się, to ma mało kasy z podatków PIT i CIT i nie ma na inwestycje i wkład własny. Do niedawna też w Olsztynie cały czas rosła liczba ludności, podczas gdy w Elblągu spada liczba ludności już od ok 20 lat.
(2020.02.17)
Pozdrawiam stara gwardie
On45 (2020.02.17)

info

1  
  1