Czołowe zderzenie mercedesa z ciężarówką

51
07.02.2020
Czołowe zderzenie mercedesa z ciężarówką
fot.Michał Skroboszewski
Dziś (7 lutego) na drodze krajowej nr 22 za Starym Polem o godz. 6.40 doszło do czołowego zderzenia mercedesa z pojazdem ciężarowym renault. 77-letni mężczyzna kierujący mercedesem został przetransportowany przez śmigłowiec LPR do szpitala. Droga nr 22 jest zablokowana w obu kierunkach, utrudnienia mogą potrwać do godz. 11. Zobacz zdjęcia.

-Kierujący samochodem marki Mercedes, 77-letni mężczyzna, nie zachował ostrożności przy wyprzedzaniu i zderzy się czołowo z pojazdem ciężarowym marki renault, którym kierował 60-letni mężczyzna. Oba pojazdy w wyniku zderzenia wypadły z drogi i zatrzymały się w rowie. Sprawca - kierowca mercedesa - z uwagi na obrażenia został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratowniczym do szpitala. Został przebadany stan trzeźwości kierowcy ciężarówki, był trzeźwy. Natomiast kierowca mercedesa, z uwagi na jego stan, nie został przebadany, dalsze czynności będą wykonywane w późniejszym czasie – mówi asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku
   Droga w obu kierunkach jest zablokowana, na miejscu trwają czynności wyjaśniające. Utrudnienia mogą trwać do godz .11.

ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I co, byłby 2 min szybciej niż inni, bo by zaraz utknął za kolejnym samochodem. Na tej strasie się nie da wyprzedzać, szkoda życia, cale szczęście, ze nie było więcej ofiar. Ludzie myślcie bo zabijecie siebie i innych.
hehaaa (2020.02.07)

info

76  
  2
Dokąd się spieszył. .. nie wiadomo, ale na pewno nie zdążył. ..
GłębokaMyśl (2020.02.07)
Kolejny kierowca z cyklu "jade szybko i bezpiecznie". Jak widac tym razem nie bylo bezpiecznie. Szkoda kierowcy ciezarowki. Szybkiego powrotu do zdrowia a sprawcy wypadku to juz sobie dodajcie sami.
(2020.02.07)
Pasażer miałby gorzej.
(2020.02.07)

info

8  
  1
Znowu lawina komentarzy osądzająca o winie kierowcy, z uwagi na przekroczenie prędkości. A wcale tak nie musiało być. Powodem mogło być chociażby zasłabnięcie kierowcy (a mamy do czynienia z kierowcą w podeszłym wieku). Warto wprowadzić obowiązkowe badania dla starszych kierowców, by było jak najmniej takich wypadków.
mieszkaniecc (2020.02.07)
Wprowadzić obowiązkowe badania dla kierowców po 60 roku życia
Jaaa123 (2020.02.07)
@mieszkaniecc - Na pewno kłania się okulista, skoro zdecydował się wyprzedzać pomimo tego że z naprzeciwka jechała ciężarówka!
Mx (2020.02.07)
A moim zdaniem,auta pod wzgledem swoich osiagow zbytnio wyprzedzily osiagi ludzkiego mozgu,czlowiek wraz ze swoimi ulomnosciami nie nadaza za urzadzeniem techn.jakim jest auto.Mowiac prosto wszystkie samochody,moim zdaniem powinny osiagac max predkosc 50 km)godz,tak aby cala infrastruktura drogowa,byla do ogarniecia przez pieszego I kierowce.Garbusiarz cyklista
(2020.02.07)
@Jaaa123 - Myślę że ty powinieneś sobie zrobić badania. Znam wielu kierowców 60+, i są wytrawnymi kierowcami, i nie potrzebują żadnych badań. A w tym wypadku to uważam że dziadek za bardzo popuścił wodze fantazjii. I się przeliczył
(2020.02.07)
Cytuję: Został przebadany stan trzeźwości kierowcy ciężarówki, był trzeźwy.. To dobrze że stan trzeźwości był trzeźwy. Chwała mu za to.
Trzeźwy (2020.02.07)