107
04.10.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Największa głupota to palety relaksu w Warszawie, rydwan za kilkadziesiąt tysięcy zł, psie toalety i parki, tunel w Gdańsku za ponad miliard. A przekop już chciał wykonać Eugeniusz Kwiatkowski. Te rzeczy są kilka razy droższe niż przekop. A Kryniczanie oprócz paru ekscentryków to popierają przekop. :)
(2019.10.04)
@PolakKatolik - takie jednostki będą mogły wpływać do portu elbląskiego jak ORP Ślązak
(2019.10.04)
To będzie taki dodatek dla portu, poza tym nad Zalewem jest miejsce dla kilkuset jachtów, może być 50, a może i być 150, 200 nad całym Zalewem, a to już nie 50 tys tylko 200 tys rocznie. Wiadomo, że główny dochód będzie z opłat przeładunkowych, i turystyki, do tego oprócz jachtów opłaty cumownicze będą płacić statki i barki, No i podatki będą od firm i ludzi zatrudnionych przy przekopie. Poza tym są też jachty powyżej 9 m i od nich opłaty roczne będą większe.
(2019.10.04)
nie jestem zwolennikiem PIS ale jeżeli to zrealizują to będą zapisani w historii miasta jako jedyna partia która zrobiła coś bardzo dobrego dla Naszego regionu i miasta, jedyna która mówi i robi a nie tylko mówi, za to będę im wdzięczny i może w podziękowaniu oddam im swój głos wyborczy, rozważę za i przeciw.
niezwolennik (2019.10.05)

info

15  
  2
Teraz poczekamy kiedy wyjdą pierwsze przekręty tam, ile łap PiSowskich tam jest umoczonych, ilu się wzbogaci na dojnej zmianie.. już niedługo się przekonamy...
ulala (2019.10.05)
no i fajnie, bedzie gdzie wedkowac
beniuu (2019.10.05)

info

9  
  1
ok BRAWO ale z tym entuzjazmem bym szalał o tym głosowaniu
kat-ol (2019.10.05)
w 1577r. Mikołaj Firlej, z polecenia króla Polski Stefana Batorego był w Elblągu celem znalezienia dogodnego miejsca do przekopu Mierzei, potem kolejno próby przekopu podjęto za czasów Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, nawet w 1773 król Prus Fryderyk II Wielki chciał to zrobić, potem sami elblążanie w 1874 r. opracowali taki projekt i kolejny w 1932 r. Herbert Dromtra i Otto Jauer, też elblążanie. Zawsze chodziło o wolność żeglugi, a Rosja to bardzo mocno ogranicza, także PRZEKOP i wolność, żeglugi !!!
asio (2019.10.05)
A już myślałem że 2,5 roku odsiadki dla autorów pomysłu przekopu. Szkoda
Szok (2019.10.05)

info

3  
  13
@asio - w 1577r Rosji jeszcze nie było…
(2019.10.05)