A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Co to za kasa 10 - jachtow 10.000 zl , 50- jachtow - 50.000 .Moze wystarczy na odgarnianie sniegu prze cala zime.Kasa kolego poplynie latem i to wielka kasa, - przypomne Wam niedowiarki i to juz niedlugo
Dokładnie teraz można się śmiać z tych, co mówili, że przekop nie powstanie. :)
Brawo Krynica Morska walczyć z tą beznadziejną inwestycją. Jej efekt bedzie taki sam jak stadionów w Portugalii po Euro czy obiektów sportowych po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach i Soczi. Ten przekop to największa głupota w historii Polski, aż nie chce się wierzyć, że ktoś to wymyślił.
Dla Elbląga wystarczy. Przed wojną też takie właśnie statki tu pływały o zanurzeniu do 4 m i ładowności do 4 tys. ton. Poza tym śluza ma mieć 6,5 m głębokości, to jak ruch się zwiększy można pogłębić tor wodny do 6,5 metra.
To w koncu czyja to zasluga i czyj sukces? Prezydent się chwali, Pis tez a PO???
Ruskie barki pływają Zalewem, a przekop będzie np dla barek szwedzkich, estońskich, litewskich i polskich z zatoki gdańskiej.
Tak będę się przejmował 2 mld zł na przekop, jak dziesiątki miliardów zł dofinansowują polskie górnictwo, bo się górników boją. A w między czasie od ruskich węgiel ciągną pociągami. 32 dwa wagony nasypane po brzegi dwie lokomotywy CARGO ciągnęły z Braniewa przez Młynary. Ciekawe ile takich jeździ tygodniowo.
No i takie właśnie wystarczą, ruskie barki to są już teraz obsługiwane, a przekop jest po to, żeby oprócz ruskich były jeszcze obsługiwane barki estońskie, szwedzkie, fińskie, litewskie i polskie, których Rosja nie wpuszcza na Zalew i po to, żeby droga na Zatokę się skróciła o 100 km czyli o ok 10 godzin każda godzina pracy dla średniej wielkości barki czyli takiej o 800-1200 ton ładowności to ok 1200 zł czyli na każdym kursie na morze przez przekop taka barka zaoszczędzi 12 000. Stary Sołdek ma 5,4, a jeszcze starsza ORP Błyskawica ma 3,3 m zanurzenia, statki białej floty, wodoloty i katamarany morskie takie jak zamówił w Trójmieście sobie Rafael Nadal spokojnie wplyną na Zalew.