Wybrany wątek opinii
w 1577r. Mikołaj Firlej, z polecenia króla Polski Stefana Batorego był w Elblągu celem znalezienia dogodnego miejsca do przekopu Mierzei, potem kolejno próby przekopu podjęto za czasów Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, nawet w 1773 król Prus Fryderyk II Wielki chciał to zrobić, potem sami elblążanie w 1874 r. opracowali taki projekt i kolejny w 1932 r. Herbert Dromtra i Otto Jauer, też elblążanie. Zawsze chodziło o wolność żeglugi, a Rosja to bardzo mocno ogranicza, także PRZEKOP i wolność, żeglugi !!!
Do moderacji
Odpowiedz
14
2
@asio - w 1577r Rosji jeszcze nie było…
Do moderacji
Odpowiedz
1
4
Ot durak rosiji jeszczjo nie bylo,.. nu ale byla krasnaja armia, ana byla, jest , i budziet , ty poliak ty etawo nie ponimajesz
Do moderacji
Odpowiedz
1
0