UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

w 1577r. Mikołaj Firlej, z polecenia króla Polski Stefana Batorego był w Elblągu celem znalezienia dogodnego miejsca do przekopu Mierzei, potem kolejno próby przekopu podjęto za czasów Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, nawet w 1773 król Prus Fryderyk II Wielki chciał to zrobić, potem sami elblążanie w 1874 r. opracowali taki projekt i kolejny w 1932 r. Herbert Dromtra i Otto Jauer, też elblążanie. Zawsze chodziło o wolność żeglugi, a Rosja to bardzo mocno ogranicza, także PRZEKOP i wolność, żeglugi !!!

asio