A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Gienek - Ten tekst mówi o tym jak bezsensowny jest transport śródladowy. , na którym z powodu niskiego stanu rzek można stracić krocie. Dlatego następuje odwrót od tego typu transportu na rzecz kolei.
Wyjaśniam, że pracowałem w tym biznesie wiele lat (nie tylko w Polsce). Już nie pracuję, bo ta branża nie ma przyszlopści w Europie. Czasy XIX-tego wieku, kiedy dróg nie było, a kolej dopiero raczkowała i rzeki, kanaly były najtańszą drogą transportu dawno już minęły. Niestety :(, . Pozdrawiam :)
Gnoom to się zrzeknij i wyjedź do Niemiec jak Ci Polska nie pasuje i jej rozwój. Widać dlaczego ciągle bez argumentów plujesz na tą inwestycję.
Czytałem w Focusie, że PIS ma już opracowaną technologię teleportacji, tym samym problem z transportem nie istnieje. Acha, czytałem o tym siedząc w fordzie Focusie.
@RobertKoliński-sam pan sobie zaprzecza-""transport drogowy, jako najdroższy i najbardziej szkodliwy dla środowiska i państwa, należy ograniczać ""-czym te towary pan rozwiezie ? - elektrycznymi ciężarówkami?skąd i jakie to były by towary ?Policzono, że inwestycja zwróci się w najlepszej sytuacji za 450 lat. Kto ma takie statki które by tu wpłynęły? jeden to wiem że stoi na Motławie w Gdańsku. Nich nikt tu nie wyskakuje z turbinami z Zamechu, czy odlewami wielkogabarytowymi, bo takich transportów na palcach policzyć.
I dlatego nas trzepia od co najmniej 400 lat,a to Szwedzi,a to Austria,a to Prusy,a to Rosja ,a teraz nawet Zydzi Garbusiarz cyklista
Myślę że Szwedzi czy Duńczycy chętniej wpłyną jachtem do Elbląga omojajac paranoje związaną z przeplynieciem przez Pilawe.
P.s. ciekawe co Pan knuje Garbusiarz cyklista
Patryk winnice można reaktywować, nawet na Podlasiu już są, bo w ostatnich latach stworzono nowe, bardziej zimnotrwałe odmiany winogron i w Polsce jest coraz więcej winnic klimat też się ociepla i zimy są łagodniejsze. To restrykcyjne przepisy w dawniejszych czasach zniszczyły w Polsce tą branże, a teraz po liberalizacji winnice się rozwijają, to samo cydr i małe browary.
Poczytaj bo już ręce opadają takie statki wpływały http://www.graptolite.net/patro/Tanais.html
Terminal kolejowy zwiększa przeladunek bo zwiększa się import węgla z rosji