A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@fromborkanin - Fromborkanin-widać, że jesteś za pissss- kup sobie słownik, to jakoś się zakamuflujesz.
Rosja i PO sprzeciwia się przekopowi, czyli to słuszna decyzja.
Tekst właśnie mówi, że dla Niemiec transport wodny jest bardzo ważny to samo w Holandii. Nadal nie wyjaśniłeś jak 700 tonowa barka jest niby droższa w transporcie od 30 tirów z kierowcami nie mowiąc już o małych statkach 3500 tonowych. A u nas to jak na razie to się kolej zwijała ostatnio, właśnie nadzalewówkę zamkneli jak wygląda most kolejowy koło portu? To po jakich torach będą ten towar wozić? Nie mówiąc już o tym, że większość prądu u nas jest z węgla to ma się nijak do zeroemisyjności. A duża część lokomotyw towarowych jest spalinowa i na dużej części torów nie ma trakcji elektrycznej. Pozdrawiam również. :)
@ecikpecik - Wie pan, jest różnica między "ograniczać" a "likwidować" - transport samochodowy jest droższy i dużo bardziej szkodliwy dla środowiska, ale także jego koszty pozaśrodowiskowe są ogromne (wypadki, koszty rekonwalescencji, śmierci obywateli, rent dla ofiar i ich rodzin, budowy i remontów infrastruktury drogowej, amortyzacji, szkód dla społeczeństwa etc. ) - to są fakty policzone już dawno i idą w wielomiliardowe kwoty. Transport kolejowy czy najbezpieczniejszy, śródlądowy, są większości tych kosztów pozbawione. Mądre społeczeństwa, które potrafią liczyć, robią to, co się im bardziej opłaca. U nas - mało kto o takich rzeczach w ogóle wie i myśli; Co do ładunków wielkogabarytowych, to znów nie ma pan racji - elbląskie zakłady mają moce produkcyjne i możliwości produkować więcej i większych jeszcze projektów, niż te turbiny dla Opola, ale dziś są ograniczone koniecznością ich transportu właśnie - droga śródlądowa rozwiązuje sporo z tych problemów. I GE wcale nie jest jedynym chętnym do transportu takich ładunków. O jednostki zaś pan się nie martwi - jak będzie którędy nimi dopłynąć, to z połowy Europy tu się zjawią. A nawet jeśli akurat wszystkie będą zajęte, to się je wyprodukuje od podstaw - w polskich stoczniach! xd Jest profit z przekopu?;)
W momencie sciecia drzewa to juz nie jest drzewo,a drewno,po drugie ojciec da sobie rade Bo ma geotermie pomimo,ze Rudy skasowal mu w ramach walki ze smogiem 32 mln zl,tak ze drewno opalowe odpada,no moze by robic tarcice,ale ojciec nie jest w posiadaniu trakow I tartakow,no chyba zeby zainwestowac w taki sprzet,no ale co wiem to ojciec jest zbyt bystrym facetem by zajmowac sie takimi interesami Garbusiarz cyklista
Niech Komisja Europejska wydaje negatywne decyzje PiS będzie rządził wiecznie.
Torem wodnhm zajmuje się Urząd Morski w Gdyni. A most w Nowakowie ma być zbudowany przecież przez rząd z budżetu centralnego bylo o tym już w mediach wiele razy. Obrotnicę masz przecież koło hali Stokota 120 m długą, a obecny port wystarcza do przeładunków od 1 do 1,5 mln ton i można go rozbudować, bo ma powierzchnię 470 ha. Wszytko jasne, gdzie widzisz problem?
@Takie moje zdanie - Dwóch, trzech może przypłynie. Zobaczą elbląską biedę z nędza i więcej nie wrócą.
Cytatów kilka z 2013r
. .. ."Premier Donald Tusk propozycję przekopu Mierzei Wiślanej nazwał kilka dni temu politycznym trikiem PiS-u. Tymczasem jego rząd wydał już ok. 5 mln zł na sporządzenie dokumentacji dotyczącej przekopu i za chwilę pełny raport trafi na jego biurko. ". .. ..
Wyniki tych ekspertyz:
. .. "Wskazują one na to, że kanał warto budować, bo oddziaływanie na środowisko będzie niewielkie, w stosunku do korzyści jakie ze sobą przyniesie. Eksperci zatrudnieni przez Urząd Morski przez sześć lat wykonali ogrom pracy: zbadali m. in. , jak kanał będzie wpływał na faunę i florę w różnych okresach roku, czy zmieni prądy morskie, a także jakie korzyści ekonomiczne przyniesie okolicznym mieszkańcom. Wyszło im, że w okresie najbliższych 20 lat zyski społeczne i gospodarcze będą na tyle duże, że inwestycja się opłaci. ". .. .
(To ekspertyzy wykonane za czasów rządów PO)
Jak PO było u władzy to nawet było za tą inwestycją, choć niewiele w tym kierunku przez 8 lat zrobiło.
PO to taka "zgodna partia", która dobre stosunki z Rosją przekłada ponad interes Polski.
Teraz oczywiście jest całkowicie przeciw, byle krytykować poczynania rządu.
@Takie moje zdanie - A po co przez Pilawę jak można przez pętlę żuławską.