Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za prędkość

13
20.05.2015
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za prędkość
fot. (arch. portEl.pl)
Kolejny kierowca - w świetle nowych przepisów - stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To już trzeci przypadek na terenie powiatu elbląskiego, kiedy to zbyt szybka jazda zakończyła się utratą uprawnień. Policjanci apelują o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.
Kontrola policyjna miała miejsce wczoraj (19 maja) w miejscowości Pomorska Wieś (gm. Milejewo). Funkcjonariusze drogówki zatrzymali seata leona. 21-letni kierowca jechał 116 km/h i przekroczył prędkość o 66 km/h. Nie dość, że jechał szybko, to miał prawą rękę w gipsie. Powiedział policjantom, że dopiero co kupił samochód i chciał sprawdzić jego 150-konny silnik. Ci sami policjanci kontrolowali go dwa dni wcześniej na ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu. Wówczas jechał 84 km/h i został ukarany mandatem. Wczoraj policjanci skierowali wobec tego młodego kierowcy, który miał 3 lata prawo jazdy, wniosek do sądu o ukaranie. Konsekwencją jego brawury było oczywiście obligatoryjne odebranie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.
   Wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali także nietrzeźwego kierowcę, który kierował samochodem pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania. 34-letni Arkadiusz P. około godz. 18 miał blisko promil alkoholu w organizmie. Jechał samochodem renault megane ulicą Łęczycka w Elblągu. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet kara wiezienia do lat 2.
   
   Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jeszcze chwila i polowa bedzie bez prawka popitalac ulicami. .. .
(2015.05.20)

info

12  
  2
No nie, no naprawdę szkoda. A nie szkoda było myśleć wcześniej? Swoją drogą. .. to dobitnie świadczy o tym, jak wielu kierowców miało w poważaniu obowiązujące przepisy jeszcze z przed ich zaostrzenia.
mikmik (2015.05.20)

info

12  
  0
I bardzo dobrze ostatnio jak jechałem przez wieś to młody tak ścioł zakręt że musiałem uciekać na pobocze bo by była czołówka, parę miesięcy i jazda będzie jak na zachodzie policja a młodzi jak nie myślą niech tracą prawa jazdy.
WEKO46 (2015.05.20)
chyba na zachodzie nie byłeś. .. niedzielniaku
tygodniak (2015.05.20)
Tygodnik chyba ty nie byles na zachodzie. Mozesz jechac szybko np. w Niemczech ale tylko na autobanie i tez trzeba patrzec czy niema ograniczenia predkosci. Na skandynawi tez jezdzi sie z glowa To nie Rosja lub Ukraina!!!
(2015.05.20)

info

11  
  1
Panie Jakubie na miłość boska "teraz odpowiada", "odpowie w przyszłości". Nie kalecz pan języka polskiego myląc czas przyszły z teraźniejszym, wszak piszesz Pan bądź, co bądź w "imieniu" urzędu państwowego.
j.miodek (2015.05.20)

info

5  
  0
te de bi ile spowodowały tylko to ze juz niedługo ludzie bedą jeździć bez prawka i tyle. .. chory system. ..
(2015.05.20)
Sam jestes chory przy-glupie. niech jezdza bez prawka miejce w wiezieniu sie dla takich cwaniakow znajdzie
belt (2015.05.20)
Miejsce się znajdzie, ale aby więźniów utrzymać, "belt" przejdzie na emeryturę w wieku lat 80.
(2015.05.20)

info

4  
  0
Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami, a nikt nie będzie musiał bez prawka jeździć, chory gimbusie.
(2015.05.20)