Biegał z nożem, rok posiedzi

28
21.12.2016
Biegał z nożem, rok posiedzi
18-letni Bartosz L. został skazany na rok więzienia (fot. arch. MS)
Biegał półnagi po ulicy, z nożem w ręku, groził sąsiadowi, a ostatecznie zamknął się w mieszkaniu przy ul. Wiejskiej. Policjantkę, która próbowała go stamtąd wyciągnąć, ranił w rękę, a gdy rzucił się z nożem na jej partnera, został postrzelony w nogę. Po procesie, który trwał dwa miesiące sąd skazał 18-letniego Bartosza L. na rok więzienia.
Przypomnijmy: akcja rozegrała się 27 maja ok. godz. 18 przy ul. Wiejskiej. Tam 18-letni Bartosz L. najpierw biegał po ulicy z nożem, groził sąsiadowi, a kiedy nadjechał policyjny patrol, zamknął się w mieszkaniu. Gdy w końcu otworzył drzwi, zaatakował funkcjonariuszy. Ci użyli paralizatora, ale okazał się on nieskuteczny. Po oddaniu strzału ostrzegawczego jeden z policjantów postrzelił napastnika w udo. Rana była niegroźna. Podobnie, jak i rana funkcjonariuszki.
   Prokuratura postawiła Bartoszowi L. zarzut czynnej napaści na jednego funkcjonariusza, próbę ataku na drugiego oraz kierowanie gróźb karalnych pod adresem sąsiada. Proces ruszył 13 października przed Sądem Rejonowym w Elblągu.
   Bartosz L., choć wcześniej przyznał się do winy i nawet chciał dobrowolnie poddać się karze, na sali sądowej zaprzeczał. Określił zranienie policjantki jako "„niefortunne draśnięcie nożem”. Do straszenia sąsiada w ogóle się nie przyznał.
   - Machał mi nożem pod nosem, wyzywał w jakimś młodzieżowym slangu. Był taki spieniony, że bałem się, że zrobi mi krzywdę – twierdził zdecydowane starszy mężczyzna. W jego wcześniejszych zeznaniach padło: „Wyglądał z tym nożem, jakby chciał kogoś zarżnąć”.
   Wczoraj (20 grudnia) zapadł wyrok w tej sprawie.
   - Za napaść na funkcjonariuszkę policji rok, za kierowanie gróźb karalnych trzy miesiące, a kara łączna to rok pozbawienia wolności - informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
   Wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się od niego odwołać. Policjantka, która została zraniona przez 18-latka, jeszcze w trakcie trwania procesu zapewniła, że nie będzie domagać się od Bartosza L. odszkodowania, bo ten "jest biedny jak mysz kościelna".
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jakiś dziwny ten tytuł.
erty34567 (2016.12.21)

info

6  
  0
Nie mógł powiedzieć, że słyszał głosy, które kazały mu to zrobić? Nie dość, że zostałby uniewinniony, to jeszcze wygrałby wczasy w sanatorium na koszt podatników.
(2016.12.21)

info

10  
  0
przypomnijmy akcja sie rozegrala????? wtf????? a co to jest mecz pilki noznej? zeby zaczynac od takiego wstepu. .. .. to chyba trzeba miec nie skonczoną podstawowke. .Pozdrawiam
kopytron (2016.12.21)
@kopytron - Ty za to tak pięknie piszesz, że się chyba nawet do podstawówki nie dostałeś.
(2016.12.21)
Oj Ziobro ma jeszcze sporo do zrobienia. Za zranienie policjantki rok, wyjdzie po pół. W USA to już by nie żył, i to jest najlepsze rozwiązanie.
hamulcowy (2016.12.21)

info

15  
  0
A ile by siedział żeby to samo zrobił z panią sędzią ? Pani rzecznik ? A tak na marginesie to bardzo źle świadczy o policji.
hrabia_George (2016.12.21)

info

11  
  0
Po co mu te kule??Przecież po wiejskiej śmiga bez nich, że hejjj szczególnie po bro. .. Rok to zdecydowanie za mało dla takiego. Ciekawe czy posiedzi w więzieniu czy dalej w tym ośrodku w Barczewie gdzie każdy go tłucze.
marks (2016.12.21)

info

9  
  0
Udało się, wczoraj biegłem z dwoma i nie będę siedział.
(2016.12.21)

info

3  
  1
Rok więzienia będzie służył temu, że tylko bardziej się zdegeneruje. Polskie więzienie nie resocjalizuje, tam trzeba tylko odsiedzieć swoje z najgorszymi patusami jakie tylko chodzą po ziemi i to tyle. Wyjdzie jeszcze większym zwyrolem niż tam wszedł. Tak niskie kary powinny być zastępowane grzywnymi, godzinami do odpracowania i dozorem prokuratora jednocześnie. I wtedy dopiero to nabierze choć niewielkiego sensu, Ale to zawsze coś...
Czytelnik* (2016.12.21)
Kolejny dowód na to, że jak popełniać przestępstwa TO TYLKO w Elblągu! Biegać z nożem, grozić ludziom, zranić Policjanta. .. i dostać rok odsiadki. Jak tak dalej pójdzie to wszelki element z całej Polski będzie zjeżdżać się do Elbląga aby tutaj "robić swoje".
KKKKK1 (2016.12.21)

info

13  
  0