50+ - niebezpieczna prędkość

13
10.08.2017
50+ - niebezpieczna prędkość
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj (9 sierpnia) dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich kierował bmw, drugi fiatem. W obu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy na trzy miesiące.
Pierwszym z mężczyzn zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości był 30-letni kierujący bmw3. Policjanci zatrzymali go w Piastowie pod Elblągiem. Jechał z prędkością 131 km/h. A jak wiadomo w miejscu tym nie powinno się przekraczać 50 km/h. Dodatkowo kierował w stanie po użyciu alkoholu. miał blisko 0,5 promila.
   Drugi z mężczyzn na ul. Lotniczej przekroczył prędkość o 54 km/h. Mężczyzna rozpędził auto do 94 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40-stki. 26-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarano 500 złotowym mandatem.
   Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy do kierowców o rozwagę.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kierowco ! Jak już przekraczasz prędkość w zabudowanym to nie więcej jak o 48 km/h. Mozna do tego się przyzwyczaić zerkając częściej na licznik. Mina milicjanta wściekłego że nie może odebrać prawka będzie dla was wspaniała nagrodą.
F1 (2017.08.10)
Przypominam że każdą kontrole nagrywamy, nie ważne czy winny czy nie winny. Były informacje że polica bezprawnie odbiera i kasuje nagrania. W takim przypadku jest to kradzież i niszczenie mienia i ewentualnych dowodów w sprawie. Kamerek nie mają prawa dotykać co innego z telefonami ale i na to jest sposób. Dane na nośnikach można odzyskać w łatwy sposób ale mogą i karte zniszczyć wtedynajlepiej nagrywać bezpośrednio na dysk google w czasie rzeczywistym. Tego już nie skasują. Wszystkie info znajdziesz w necie.
Informator (2017.08.10)

info

3  
  0
Właśnie. Kiedy w końcu kamery na mundurach ??? !!!
Sambor (2017.08.10)

info

3  
  0
Panicznie boją się tych kamer ale tylko to umożliwi odseparowanie bandytów w policyjnym mundurze od policjantów którzy nie splamią munduru i stoją za porządkiem publicznym przestrzegając prawa.
(2017.08.10)

info

3  
  0
@F1 - Na szybkościomierz, nie licznik Panie F1.Swoją drogą zabrałbym Ci prawo jazdy za to, że siedzisz za kierownicą z takimi poglądami.
(2017.08.11)
Poprzednik napisał: "Panicznie boją się tych kamer ale tylko to umożliwi odseparowanie bandytów w policyjnym mundurze od policjantów którzy nie splamią munduru i stoją za porządkiem publicznym przestrzegając prawa. " - Nic dodać i nic ująć! Miejmy nadzieję, że zaopatrzą ich w kamerki jak najszybciej i oby tylko nie znajdowali sposoby na ich wyłączanie. Sądy będą na pewno się cieszyć mniejszą ilością spraw i to zdecydowanie, do tego mniej niewinnych ludzi będzie niesłusznie skazywanych.
(2017.08.11)

info

1  
  0
swoją drogą możesz jedynie sobie w gaciach zamieszać a nie prawka odbierać.
F1 (2017.08.11)

info

1  
  1
te, skrupulatny, na krawat też mówisz zawsze zwis męski skoro nie znacz ogólnego pojęcia licznika ?
politolog (2017.08.11)

info

1  
  0
Ooooo ten będzie prawka odbierał za poglądy. To pewnie któryś cymbał i oszołom z KODu co znicze pod sądem palił.
Qkiz (2017.08.11)

info

2  
  1
gdyby nie było normalnych ludzi to nie miałbyś gdzie palić zniczy
(2017.08.11)

info

1  
  2