Pierwszym z mężczyzn zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości był 30-letni kierujący bmw3. Policjanci zatrzymali go w Piastowie pod Elblągiem. Jechał z prędkością 131 km/h. A jak wiadomo w miejscu tym nie powinno się przekraczać 50 km/h. Dodatkowo kierował w stanie po użyciu alkoholu. miał blisko 0,5 promila.
Drugi z mężczyzn na ul. Lotniczej przekroczył prędkość o 54 km/h. Mężczyzna rozpędził auto do 94 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40-stki. 26-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarano 500 złotowym mandatem.
Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy do kierowców o rozwagę.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter