Wolontariusze i darczyńcy

15
15.01.2007
Wolontariusze i darczyńcy
(fot. Paweł Serocki)
W niedzielę 14 stycznia odbył się kolejny, 15. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bardzo wietrzne popołudnie i wieczór elblążanie spotkali się na Placu Kazimierza Jagiellończyka i w centrum kultury Światowid. Zobacz fotoreportaż.
Temat tegorocznego finału był taki, jak przed rokiem. WOŚP zbierała pieniądze na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę pierwszej pomocy. W Elblągu od rana do wczesnego popołudnia działało kilkadziesiąt małych sztabików, najczęściej w szkołach. Po południu wszyscy spotkali się na Placu Kazimierza Jagiellończyka. O godz. 20 finał zakończyło tradycyjne światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.
PD

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie lepiej te kase ktora poszla na fajerwerki dorzucic do kasy na cel tegorocznej orkiestry ?? przeciez to jakies dodatkowe 5 tys na 15 Final
mori... (2007.01.15)

info

0  
  0
Jeżeli dzięki tym fajerwerkom przyszłoby o 5001 ludzi wiecej i każdy dałby złotówkę, to nie.
Krystus (2007.01.15)

info

0  
  0
Gratulacje za nagłośnienie na koncercie Mrowiska ... było pierwsza klasa ...
Din (2007.01.15)

info

0  
  0
Boże, ludzie znowu problemy macie. Najważniejsez że zbierali pieniądze i pomogą potrzebującym, albo zakupią specjalistyczne urządzenia do szpitali lub wyposażą karetki i może któremuś z Was w pewnych zdarzeniach losowych uratują życie, a czepiać się o fajerwerki to lekka przesada jak nie paranoja.
Złowieszczy (2007.01.15)

info

0  
  0
w sprawie Orkiestry to tutaj ??? jeśli tak - to gdzie były jakiekolwiek afisze z programem? wczoraj wieczorem zobaczyliśmy leżący plakat w kiosku - ale było już po ptakach - mrowisko i teatr ognia przeszły nam koło nosa. jak zwykle - informacja o lokalnej imprezie godna podziwu...
myszka73 (2007.01.15)

info

0  
  0
Jak nie było, było pełno trzeba tylko chodzić normalnymi ulicami a nie się szlajać...
Zgroza (2007.01.15)

info

0  
  0
Ja się cieszę, że orkiestra gra już od 15 lat i cały czas dobrze sobie radzi. Wiem, że dzięki tym pieniądzom kilkanaście ludzkich istnień zostało uratowanych. I faktycznie czepianie się fajerwerków to lekka przesada. Przeciez trzeba czymś zachęcić ludzi żeby wyszli z domu. Co to byłaby za zbiórka gdyby wszyscy ludzie siedzieli w domach? Bo nic ciekawego by się nie działo? Jeśli mori... czepia się o sztuczne ognie to pójdzmy dalej, po co drukarnie robią serduszka przyklejane? przeciez kasę mogliby przenaczyc na finał... po organizować kwesty w szkołach? przeciez prąd, czas to wszystko kosztuje?? Po co rodzice pieką ciasta zeby zbierac pieniądze? przeciez mogą od razu przenaczyc fundusze na orkietrę... A ja ci poiwem mori dlaczego. Bo te niewielkie nakłady dają ogromne wsparcie póniej. To procentuje. Wiec ze swoim komentarzem na poziomie trzylatka nie trafiłeś.
mieszkanka (2007.01.15)

info

0  
  0
Myszka ! dziecinko! To tylko tobie orkiestra przeszła koło nosa. Wszyscy inni wiedzieli. Z plakatów, gazet . radia i telewizji.A myślałaś że ktoś przyjdzie do ciebie do domu żeby cię zaprosić na Mrowisko?
(2007.01.15)

info

0  
  0
oganizacja byla straszna przyjechalismy samochodami tuningowanymi ustawili nas na chodniku wjechac mielismy od przejscia i posypaly sie mandaty po 250zł parodia normalnie wiec nic dziwnego ze z roku na rok bedzie mniej atrakcji a gliniarze w dupie to mieli ze na orkiestre i ze zhp decydowalo
wsciekły (2007.01.15)

info

0  
  0
Nie anulowano Wam tego? Komendant ponoć ochrzanił tych policjantów.
tycjan- (2007.01.15)

info

0  
  0