Lekcje w SP nr 25 odwołane (w środę też) (aktualizacja)

46
03.02.2026
Lekcje w SP nr 25 odwołane (w środę też) (aktualizacja)
fot. Mikołaj Sobczak (arch. portEl.pl)
Z powodu wystąpienia awarii systemu grzewczego w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej i możliwością spadku temperatury poniżej 18 stopni C, prezydent Michał Missan podjął decyzję o odwołaniu 3 lutego zajęć dydaktycznych w tej placówce.

W tym dniu w szkole będą pracowali wszyscy pracownicy, nauczyciele oraz zespół psychologiczno-pedagogiczny. Otwarta będzie również świetlica szkolna, dla uczniów, których rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki.

Awaria systemu grzewczego będzie usuwana w trybie natychmiastowym.

 

Aktualizacja z 3 lutego:

W związku z przedłużającymi się pracami naprawczymi systemu grzewczego w Szkole Podstawowej nr 25 i utrzymującą się bardzo niską temperaturą informujemy, że również jutro tj. 04.02.2026 r. zajęcia dydaktyczne w ww. placówce zostają odwołane. Zajęcia dla grup przedszkolnych odbywają się zgodnie z planem.

Przypominamy, że w szkole obecni są wszyscy pracownicy, nauczyciele oraz zespół psychologiczno – pedagogiczny. Działa również świetlica szkolna dla uczniów, których rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki.

Joanna Urbaniak, zespół prasowy biura prezydenta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Szkoła w której jest przemoc za przyzwoleniem tzw nauczycieli.
Aron (2026.02.03)
@Aron - to chyba nie wiesz co się dzieje w sąsiednich placówkach, niestety tak chowane są teraz dzieci, bez empatii z przyzwoleniem na wszystko ale zapewniam, że w innych wcale nie jest lepiej jeśli nie gorzej
xo (2026.02.03)
Szkoły zamykane według widzimisię dyrektora... Jedne zamknięte... a w drugich dzieci niejednokrotnie 7-8 letnie w mróz -25 zasuwają piechotą do szkoły... Bo oczywiście nauczycielom nie pasuje teraz wolne byli przecież 2 tygodnie... Lepiej wykorzystać latem sobie wolne
(2026.02.03)
Trzeba chyba wrócić do szkoły... Napisane jest, że wszyscy pracownicy szkoły (nauczyciele również) będą normalnie pracować (chociaż jest awaria). Dyrektor decyduje kiedy je zamknąć, nie nauczyciele
kamel1324 (2026.02.03)
Dobrze, że od twojego widzimisię nic nie zależy.
(2026.02.03)
Powinni byli zamknąć na 2 dni szkoły. Gdybym miała dzieci w wieku szkolnym nie puściłabym do szkoły. Przez dwa dni świat się nie zawali. I nie piszcie, że kiedyś to były zimy bo je pamiętam ale kiedyś podobno siedzieliśmy na drzewie. Argumenty z d.. Dziś wtorek temp o g 7 -20.Pewnie w klasach połowa uczniów. Jedni uczniowie mieszkają blisko szkoły a niektórzy dość daleko. Już widział w zawodówkach są uczniowie szczególnie z poza E-ga. Urząd boi się podjąć decyzję.
Ulka (2026.02.03)

info

6  
  33
Pieniądze zamiast na docieplenia i remonty szkół idą na biura poselskie i nierobow. To jest chore i do zmiany. Zero kasy na sejm senat i kadencja dwa lata i won.
(2026.02.03)

info

28  
  2
Prawdziwa Szkoła 25 im Janusza Kusocińskiego to była na ul. Kopernika
(2026.02.03)
Ale jest na wyżynnej :) szpital tez kiedyś byl na agrykoli a jest szkoła..
(2026.02.03)
W takim razie w ramach zagrożenia ze wschodu wysłać nauczycieli na poligon do Orzysza przy minu 20 stopniach.
(2026.02.03)