Akademia dla policjantów, a dla mieszkaÅ„ców festyn 

31
16.07.2019
Akademia dla policjantów, a dla mieszkaÅ„ców festyn 
Podczas festynu policyjnego odbędzie się m.in. pokaz tresury psów służbowych (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)
W niedzielę (21 lipca), w ramach elbląskich obchodów Święta Policji, na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się festyn dla mieszkańców. Wcześniej, w piątek, elbląscy funkcjonariusze odbiorą odznaczenia oraz awanse służbowe.
W najbliższy piÄ…tek (19 lipca) o godzinie 12 w CSE Åšwiatowid odbÄ™dzie siÄ™ uroczysta akademia połączona z wrÄ™czeniem odznaczeÅ„ i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Natomiast w niedzielÄ™ (21 lipca) funkcjonariusze chcÄ… do Å›wiÄ™towania zachÄ™cić mieszkaÅ„ców. W godz. 14-17 na Bulwarze Zygmunta Augusta zaplanowano festyn (wczeÅ›niej, bo o godzinie 13, w katedrze Å›w. MikoÅ‚aja odprawiona zostanie uroczysta msza Å›wiÄ™ta w intencji policjantów i ich rodzin).  
   Atrakcjami festynu bÄ™dÄ… m.in.: konkursy z nagrodami dla najmÅ‚odszych, nie zabraknie także pokazu tresury psów sÅ‚użbowych, pokazu Å‚odzi patrolowych, policyjnego sprzÄ™tu. BÄ™dzie tor rowerowy z przeszkodami dla najmÅ‚odszych, bÄ™dÄ… animatorzy zabaw z projektu Aktywny ElblÄ…g, a także bezpÅ‚atne przejażdżki kucykami i przejażdżki quadami. Dodatkowo bÄ™dzie można skorzystać z symulatora dachowania, symulatora zderzeÅ„ i obejrzeć, a nawet poćwiczyć, na prezentowanym sprzÄ™cie sportowym.
   Zaplanowano też pokazy ratownictwa medycznego, testy sprawnoÅ›ciowe dla mÅ‚odzieży i dorosÅ‚ych, a dla wszystkich odwiedzajÄ…cych policyjny festyn - pyszny żurek.
   W tym roku Å›wiÄ™towanie jest wyjÄ…tkowe, bo zwiÄ…zane z 100-leciem powstania Policji PaÅ„stwowej, której poczÄ…tek siÄ™ga 1919 roku.
   
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w ElblÄ…gu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Biedne psiaki widziałam jak są przewożone..dramat, zapewnijcie im chociaż godziwe warunki w służbie..
(2019.07.16)
Czy w tym roku na święto policji, możemy się spodziewać z doświadczenia lat ubiegłych, blue taxi i libacji alkoholowych w kraju ?
(2019.07.16)

info

9  
  4
A kiedy festyn na drogach typu wyłapiemy wszystkich piratów drogowych a przynajmniej ich ilość zmniejszymy??? Wszędzie pełno tego badziewia z ciężkimi nogami !!!!!
(2019.07.16)

info

10  
  4
jeżeli tak jest jak toś pisze w pierwszym poście a nie ma powodu żeby w to nie wierzyć to ja się zapytam co robi ta policjantka od ratowania psów która tu ostatnio jakąś nagrodę za to dostała o czym pisał portel. Hipokryzja ?
(2019.07.16)

info

12  
  3
A ja się pytam za co te odznaczenia i awanse? Czy na festyn można ze sobą zabrać skacowanego po piątkowej imprezie psiaka? Zabawa na koszt podatnika. Jak co roku Pani i Pan zapłaci.
(2019.07.16)

info

10  
  3
Wcześniej była Milicja Obywatelska (MO), a teraz jest Policja.
(2019.07.16)

info

9  
  1
znowu będzie WORD olsztyn bo w Elblągu WORD nie ma. Tak samo służby będą z olsztyna bo w Elblągu nie ma Policji i innych.
(2019.07.16)

info

7  
  0
symulator z olsztyna bo WORD w ElblÄ…gu nie ma.
(2019.07.16)

info

5  
  0
Obywatele pamiętają psią grypę jej pokłosiem jest podpisanie wieloletniego porozumienia płacowego dla policji. Można szantażować rząd jak widać można tylko belfry nie ugrały swego. Kto martwi się pozostałą część społeczeństwa pracującego u nieuczciwych prywaciarzy, czy w hipermarketach?.
W budżetówce stale czują niedosyt mając na uwadze, że to bezproduktywna garstka obywateli wiecznie jest im mało.