Była walka, zabrakło bramek

51
06.07.2019
Była walka, zabrakło bramek
Olimpia zremisowała z Sokołem (fot. Anna Dembińska)
Sebastian Madejski nadal w formie i problemy w ataku – takie wnioski można wysnuć po dzisiejszym (6 lipca) sparingu Olimpii Elbląg z Sokołem Ostróda. Trener Adam Nocoń przyjrzał się siedmiu kandydatom do gry w żółto – biało – niebieskich barwach. Zobacz zdjęcia z meczu.
Lipiec w Olimpii zaczął się źle – z drużyną pożegnało się kilku zawodników i transfery są koniecznością. Na razie wiadomo, że w przyszłym sezonie w żółto – biało – niebieskich barwach zobaczymy dwóch nowych piłkarzy: Przemysława Brychlika i Oskara Ryka.
   Dziś trener Adam Nocoń przyglądał się kolejnym siedmiu kandydatom.
   Wśród zawodników testowanych w pierwszej połowie warto zwrócić uwagę na Mateusza Długołęckiego ze Znicza Pruszków (pomocnik, 25 lat). W ubiegłym sezonie w II lidze rozegrał 22 spotkania (plus jedno w pucharze), podczas których trzy razy wpisał się na listę strzelców i pięć razy obejrzał żółte kartki. Warto też wspomnieć, że testowany dziś pomocnik ma na swoim koncie występy w I lidze (w Zniczu Pruszków i Chrobrym Głogów). Oprócz niego na murawie pokazali się Żyliński ze Śląska Wrocław, Bednarski z Arki Gdynia i Jabłoński z Radomiaka Radom.
   W pierwszej części spotkania najwięcej pracy miał bramkarz Olimpii Sebastian Madejski. Warto tu zwrócić uwagę, że jednym z najgroźniejszych zawodników Sokoła był... jeszcze w ubiegłym sezonie piłkarz Olimpii Oskar Rynkowski. W 23 minucie bramkarz gospodarzy obronił silny i groźny strzał byłego kolegi z drużyny. W 31. min. słupek uchronił żółto – biało – niebieskich o straty bramki.
   Testowany w Sokole Kacper Leszczyński (ostatni sezon w Concordii Elbląg) nie miał w pierwszych 45 minut zbyt wielu okazji, aby pokazać na co go stać. W Olimpii zawodziła pomoc złożona głównie z piłkarzy testowanych. Widać było brak zgrania, co goście potrafili wykorzystać i to oni prowadzili grę.
   Na drugą połowę Adam Nocoń wysłał nową „jedenastkę”. W ataku wystąpił były napastnik Widzewa Łódź – Michał Miller. W ubiegłym sezonie napastnik rozegrał sześć pierwszych meczów w II lidze, a resztę sezonu spędził w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki. W III lidze Michał Miller strzelił osiem bramek, obejrzał dziewięć żółtych i jedną czerwoną kartkę.
   Na boisku wystąpili Kaczorowski z Pelikana Łowicz i Młynarski z Miedzi II Legnica. W tej części meczu Olimpijczycy potrafili dojść do sytuacji strzeleckich. Ciąg na bramkę zdradzał Oskar Ryk, który kilka razy mógł wpisać się na listę strzelców, ale... za każdym razem czegoś brakowało. Kibicom pozostaje mieć nadzieję, ze na ligę się odblokuje.
   - Ten mecz, to kolejny etap testów. Teraz trzeba przeanalizować grę i podjąć jakieś decyzje, co do przyszłości. Od razu po meczu trudno tak oceniać zawodników, ale być może w sparingu z Arką już niektórych nie zobaczymy. Sam mecz był bardzo dynamiczny, na boisku dużo było walki. W pierwszej połowie spotkania mieliśmy problemy z przodu, Sokół miał więcej atutów w środku pola. Na szczęście w drugiej połowie wyglądało to trochę lepiej – mówił Adam Nocoń, trener Olimpii.
   We wtorek (9 lipca) żółto – biało – niebiescy zmierzą się w Gniewinie z Arką Gdynia.
   
   Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 0:0

   
   Olimpia
: Madejski (45' Kapłon) - Sedlewski, Lewandowski, Korkliniewski, Balewski, Żyliński, Bednarski, Długołęcki, Jabłoński, Prytuliak, Brychlik. Grali też Filipczyk, Kuczałek, Wenger, Kaczorowski, Demianiuk, Krasa, Szuprytowski, Młynarski, Ryk, Miller
   
   
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tragedia. Myślę, że wszystkich trzeba się pozbyć wtedy prezes nie bedzie miał kim prezesować i zacząć wszystko od początku
pijany po prostu (2019.07.06)

info

16  
  11
Klecha pewnie za kilka tygodni zwola pseudo-konferencje pokazujac ohydne stroje z tym kolorowym babolem na srodku i zacznie mamic dziennikarzy swoimi głupotami. W tym klubie sie nic dzieje. Totalna amatorka. Zadnego info, a Ci testowani to zadne wzmocnienia tylko jakies odpady, bo w swoich klubach byli za słabi. Naiwniacy z blaszanego kurnika znowu pewnie mu uwierza w cuda o utrzymaniu i beda mu lizac jaja. Z tym gosciem nie ma zadnej przyszlosci. PROSTA pewnie dalej bedzie zamknieta, bo kasy na ochrone brak. Wezcie sie ludzie zmobilizujcie i wyrzucmy tego Kleche raz na zawsze.
Komar (2019.07.06)

info

31  
  18
Bida w klubie aż piszczy prezio w jedych portkach chodzi od 5 lat.
(2019.07.06)
Patrząc na zdjęcia widzę, że testowany jest aktor Krzysztof Tyniec. Kto zgadnie który to?
Hahah (2019.07.07)

info

15  
  1
Kiedy kibice się doczekają wstępu na trybunę prostą? Czy na kolejnych konferencjach lub wywiadach PORTEL znowu będzie zadawał "wygodne pytania" dla prezesa? Oby znowu nie było nerwówki pod koniec sezonu.
(2019.07.07)

info

20  
  4
To dożuć jeden z drugim kasy. 1 sparing a oni mobilizują się aby prezesa zwolnić. Podrzegacze z Krakusa.
KolegaOrzo (2019.07.07)
Podżegacze pisze się przez z kropką. A co do sponsorów to za tą działkę odpowiadają działacze i miasto . My kibice jesteśmy od chodzenia na mecze kupna biletu i dopingu .
(2019.07.07)
Pierwszy sparing?? Pierwszy w tym tygodniu w tym dniu czy od kiedy liczysz?? Bo chyba nie w tym okienku transferowym.
Pijak z prostej (2019.07.07)
Pytanie do Prezesa-kto ma tam strzelać bramki? byłem na sparingu i nie widziałem napastnika!!!!!
(2019.07.07)
Czyli płacąc za bilet momentami więcej niż na ekstraklasę sponsorujesz klub.
(2019.07.07)