Była walka i emocje, niestety punktów brak

43
17.04.2019
Była walka i emocje, niestety punktów brak
fot. Anna Dembińska
Ambitnie grające piłkarki Startu nie zdołały urwać punktów mistrzyniom Polski. Elblążanki walczyły zaciekle, odrobiły kilka bramek straty, jednak nie zdołały doprowadzić do remisu i rzutów karnych. MKS Perła Lublin wygrała w Elblągu 22:20. Zobacz zdjęcia z meczu.
Piłkarkom Startu bardzo zależało na powtórzeniu wyniku z września minionego roku, kiedy to niespodziewanie pokonały mistrzynie Polski. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy wspomagane dopingiem swoim kibiców liczyły, że podobnie będzie dziś (17 kwietnia). Lublinianki z kolei przyjechały do Elbląga z zamiarem odniesienia szesnastego z rzędu ligowego zwycięstwa i umocnienia się na fotelu lidera. Faworytem środowej rywalizacji był MKS, który w tym sezonie przegrał jedynie dwa razy - Nie możemy się lękać tego zespołu. Wiadomo że to jest drużyna z góry tabeli, ale my jesteśmy młode, gniewne i bardzo chcemy wygrać to spotkanie - mówiła Aleksandra Jędrzejczyk kilka dni przed meczem.
   Pierwsze minuty spotkania obfitowaÅ‚y w błędy po obu stronach. Nieźle mecz rozpoczęła za to Wioleta PajÄ…k, która najpierw obroniÅ‚a rzut karny MaÅ‚gorzaty Stasiak, chwilÄ™ później odbiÅ‚a piÅ‚kÄ™ od Marty GÄ™gi, a pierwszÄ… bramkÄ™ wpuÅ›ciÅ‚a dopiero w 6. minucie spotkania. Niestety do tego czasu również czyste konto zachowaÅ‚a bramkarka MKS. Dopiero w 9. minucie WeronikÄ™ Gawlik pokonaÅ‚a Patrycja Åšwierżewska i byÅ‚o 1:1. Kolejny błąd w ataku szybko siÄ™ zemÅ›ciÅ‚ i rywalki odskoczyÅ‚y na dwa gole. Na kole z dużo wyższymi zawodniczkami walczyÅ‚a Tatjana Trbović i po jednym z jej rzutów i późniejszej kontrze Magdy Balsam tablica wyników wskazywaÅ‚a 5:5. Przez kolejne dziewięć minut elblążanki byÅ‚y bardzo nieskuteczne, ich rzuty broniÅ‚a Weronika Gawlik, zdarzyÅ‚ siÄ™ też błąd przekroczenia linii bramkowej. Nawet gra w przewadze nie uÅ‚atwiÅ‚a naszym zawodniczkom zdobywania bramek. Przy wyniku 6:8 o przerwÄ™ poprosiÅ‚ Robert Lis. Po wznowieniu jego zawodniczki rzuciÅ‚y trzy bramki z rzÄ™du i ich przewaga urosÅ‚a już do piÄ™ciu goli. Straty nieco zniwelowaÅ‚a serbska obrotowa i zespoÅ‚y zeszÅ‚y na przerwÄ™ przy stanie 7:11.
   Zaraz po wznowieniu rywalizacji do siatki trafiÅ‚a Joanna Waga. Oba zespoÅ‚y graÅ‚y mocno w obronie, a mimo to gospodynie potrafiÅ‚y wypracowywać sobie pozycje rzutowe. Niestety spora ich liczba nie koÅ„czyÅ‚a siÄ™ zdobyciem bramki. W 36. minucie, po golu Magdy Balsam, tablica wyników wskazywaÅ‚a 10:12, a gdy bramkÄ™ kontaktowÄ… zdobyÅ‚a Justyna Åšwierczek, o przerwÄ™ poprosiÅ‚ szkoleniowiec PerÅ‚y. Od tego czasy zespoÅ‚y trafiaÅ‚y do siatki naprzemiennie, elblążanki miaÅ‚y kilka dogodnych sytuacji by w koÅ„cu doprowadzić do wyrównania. mocno pomóc im w tym staraÅ‚a siÄ™ Wioleta PajÄ…k, jednak rywalki caÅ‚y czas byÅ‚y bliżej zwyciÄ™stwa. W 56. minucie byÅ‚o 19:20. ChwilÄ™ później swojÄ… drugÄ… bramkÄ™ w tym spotkaniu zdobyÅ‚a Kinga Achruk i Andrzej Niewrzawa zaprosiÅ‚ swoje zawodniczki na rozmowÄ™. Elblążanki popeÅ‚niÅ‚y błąd, jednak Hanna Yashchuk zatrzymaÅ‚a kontrÄ™ i przechwyciÅ‚a piÅ‚kÄ™, a gola kontaktowego zdobyÅ‚a Joanna Gadzina.Ostatnia akcja lublinianek trwaÅ‚a bardzo dÅ‚ugo, sÄ™dziowie w koÅ„cu wznieÅ›li dÅ‚onie do góry, do siatki trafiÅ‚a jednak Marta GÄ™ga, przypieczÄ™towujÄ…c zwyciÄ™stwo swojej drużyny.
   
   EKS Start ElblÄ…g - MKS PerÅ‚a Lublin 20:22 (7:11)
   Start
: Pająk, Powaga, Zalewska - Waga 5, Świerczek 4, Trbović 4, Balsam 3, Świerżewska 2, Gadzina 1, Yashchuk 1, Choromańska, Jędrzejczyk, Wtulich, Kozimur, Stapurewicz,
   MKS: Gawlik, Januchta, Besen - Rosiak 6, GÄ™ga 5, Moldrup 4, Kowalska 2, Nestsiaruk 2, Achruk 2, Szarawaga 1, Matuszczyk, Stasiak, NocuÅ„.
   
   
   Zobacz tabelÄ™ i terminarz PGNiG Superligi kobiet.
   
   Kolejne spotkanie elblążanki zagrajÄ… 24 kwietnia na wyjeździe w PogoniÄ… Szczecin.
   
   
Patronem medialnym Startu jest ElblÄ…ska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I to ma być liga zawodowa? proszę nie rozśmieszajcie ludzi. Co najwyżej I liga nic poza tym. W TV blado- trybuny pustawe.
wicia (2019.04.17)

info

7  
  20
Jako sympatyk piÅ‚ki rÄ™cznej, kibic Startu, mieszkaniec miasta Elblag mimo przegranej jestem z Was dumny dziewczyny. WalczyÅ‚yscie do koÅ„ca z Mistrzem Polski jak równy z równym. W 59 minucie byÅ‚o 21-20 dla Lublina i o wyniku meczu zadecydowaÅ‚a ostatnia akcja ! CaÅ‚y zespół pokazaÅ‚ serce do walki. Bardzo dobrze zagraÅ‚a Tatjana i Wioletta. CaÅ‚y zespół zagraÅ‚ dobrze w obronie – aktywnie, twardo i dobrze siÄ™ przesuwaÅ‚yÅ›cie. SÅ‚abo i nieskutecznie byÅ‚o niestety dzis na skrzydÅ‚ach, zwÅ‚aszcza w I polowie… Jestescie bardzo mÅ‚odym ale walcznym i ambitnym zespoÅ‚em. Walka o 3 miejsce trwa dalej !!!
Pewna 2, pewna 2 I połowa, bramki under 49,5 pewniak.
(2019.04.17)

info

3  
  4
Nie mogły tego wygrać. MKS kontrolował mecz przez 60min
(2019.04.17)

info

2  
  8
Ależ emocje, ależ widowisko taka przepaść punktowa w tabeli ale na boisku nie widać tego było Tati byłaś dziś niesamowita, Wioleta zaczarowałaś bramkę i w końcu widziałem obronę na miarę ligi zawodowej. Dziś rozegranie było świetne, OBRONA po jednej jak i drugiej stronie - z tego meczu można naprawdę brać wzór. Brak wykończenia i precyzji rzutowej to zawiodło Budyń - więcej rzutów z 2 linii i Hania jej będzie mi brakowało w przyszłym sezonie najbardziej. DZIĘKUJĘ ZA EMOCJE i za serce zostawione na boisku KOCHAM WAS !!!
JiLniezalogowany (2019.04.17)

info

13  
  3
Gratuluję dobrej postawy chociaż. .. .. ???. Przegrany mecz ale tak naprawdę nie musiało tak być bo gdyby była lepsza skuteczność głównie w I połowie to jestem przekonany że tego meczu byśmy nie przegrali. Dobrze zagrała wyróżniona Świerczek ale jak dla mnie na takie wyróżnienie zapracowały po równo Tatiana i Asia czego im serdecznie gratuluję.
(2019.04.17)

info

11  
  0
Jaka ostatnia akcja ? Ty chyba inny mecz oglądałeś. W sumie ostatnia akcja należała do EKS i nic nie zmieniła na tablicy wyników. Jaki brąz? Nie ośmieszajmy się trzeba było grać cały sezon a nie liczyć na cuda w następnych kolejkach.
emocje godne ameb
Enej NGK (2019.04.17)

info

4  
  7
Sędziowie nie podpisali sie pod koniec meczu ????????????????
Wwh (2019.04.17)
@Wwh - Byłem na meczu ale jakoś trudno jest mi skojarzyć sytuację gdy sędziowie coś tam zrobili przeciwko Startowi ?????