XI Wigilijne Spotkanie „Nie jesteś sam”

31
19.12.2025
XI Wigilijne Spotkanie „Nie jesteś sam”
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl
W piątek, 19 grudnia o godzinie 17 na elbląskim Placu Dworcowym jak zawsze spotkamy się z osobami najbardziej potrzebującymi w naszym mieście. Będzie to jednak szczególne spotkanie w wyjątkowym świątecznym wydaniu. Jest ono jedenastym tego rodzaju przedsięwzięciem zainicjowanym przez Misję Teen Challenge, skierowanym m.in. do osób bezdomnych, samotnych oraz potrzebujących.

Przy wsparciu kilku podmiotów, z którymi współpracujemy, pomocy serdecznych ludzi oraz wsparciu kilku stowarzyszeń, szkół i firm możemy zorganizować tak piękne wydarzenie. Ma ono charakter społeczno-charytatywny, w które bezinteresownie zaangażowali się społecznicy i ludzie dobrego serca. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przyłączyli się, by razem z nami współtworzyć tę inicjatywę i usłużyć potrzebującym.

W programie m.in.: oprawa muzyczna, wspólne kolędowanie, dzielenie się Bożym Słowem, modlitwa, spożycie gorących wigilijnych posiłków, wydanie potraw na wynos oraz rozdanie świątecznych kartek, upominków i prezentów. Tego dnia nikt nie będzie samotny i głodny. Każdy, kto przyjdzie, dostanie prowiant na wynos. W przygotowywanym menu znajdą się m.in.: pierogi, paszteciki, świąteczny bigos, zupa grzybowa, sałatki, ciasta i wiele innych smakołyków. Zapraszamy!

Piotr Grzeszczuk, Misja Teen Challenge

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tak i jak co roku najwięcej przyjdzie osób, którym nic nie brakuje ale trzeba przyjść aby nażreć i dostać coś za darmo a nie zostawiając to osobom najbardziej potrzebującym!!!!!
(2025.12.02)
Baba z Radomia już pastuje buty 🙂🙂🙂
(2025.12.02)
i zaciera ręce
(2025.12.15)
Trzy pierwsze komentarze i wszystkie trzy nienawistne! Obrzydliwość!!! Brawo Panie Piotrze !!! Brawo "Teen Challenge" ! Róbcie swoje nie zwracając uwagi na ujadanie maluczkich ! Im nawet do łbów nie przyszło, że można komuś bezinteresownie pomóc !
oburzony dziadek stefek (2025.12.15)
Nazwa mogłaby mieć drugi człon. Nie jesteś sam - jest nas 2.5 mln
Spadek po pis (2025.12.15)
Samotność to nie tylko w dzień tego szlachetnego czynu. Kłaniam się nisko organizatorom i darczyńcom. Proponuje porozmawiać z sąsiadami, bo nawet w jednej klatce budynku znamy się tylko, ,z widzenia, ,. A to jest podstawa więzi społecznych tych codziennych i tych w sytuacjach trudnych czy tragicznych. Jaka pomoc jest najlepsza? Ano nabliższsza i najszybsza! Przesadne, ,rordo, ,gubi Nas na co dzień. Pozdrawiam Świątecznie wraz z życzeniami zdrowia i jasnych dni w życiu.
bez podpisu (2025.12.15)

info

22  
  0
@Spadek po pis - Pytanie kto Nam podrzucił Karolka?
(2025.12.15)
Moim zdaniem Naród jest podzielony od zawsze. Guru PiS że świtą to rozkręciło na dobre ale wigilia jest dla wszystkich i jeśli podejdzie bogaty to też człowiek. Już tu widać jaka jest nienawiść i zazdrość a więc po jest w ogóle wigilia ?
(2025.12.15)

info

10  
  6
Wigilia jest dla wszystkich ale ta organizowana jest dla bezdomnych, naprawdę głodnych ludzi. Trzeba to uszanować i naśladować a nie traktować jako okazja by poraz kolejny odepchnąć czy podeptać biednego bez dachu nad głową ! Może warto przyglądać się i eliminować Judasza.
(2025.12.15)

info

16  
  2
Nie baba z Radomia tylko koleś od kostki brukowej sponsor, zabierający dziecku piłkę do tenisa. Chytry chłop. Pewnie będą tam i osoby najedzone ale święta to i przekąska wpadnie.
(2025.12.15)