XI Elbląski Bieg Niepodległości - utrudnienia w ruchu

22
10.11.2025
XI Elbląski Bieg Niepodległości - utrudnienia w ruchu
MOSiR
We wtorek, 11 listopada 2025 roku, Elbląg uczci Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia odbędą się miejskie uroczystości oraz tradycyjne biegi uliczne, które przyciągną setki uczestników i kibiców. W związku z wydarzeniami należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym.

We wtorek 11 listopada 2025 r. w godzinach 11:30 – 16:00 zostaną wyłączone z ruchu następujące odcinki dróg:

a) jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 503 od Ronda Zamech w kierunku południowym do skrzyżowania Rycerska/Tysiąclecia/Sopocka (ulice: Robotnicza, Pocztowa, Rycerska),

b) jedna jezdnia Armii Krajowej (południowa),

c) na jednej jezdni (zachodnia) drogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania Armii Krajowej/12 Lutego/Grota-Roweckiego w kierunku południowym do skrzyżowania z Aleją Tysiąclecia (ulice: 12 Lutego, Hetmańska) zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas.

d) na drodze wojewódzkiej nr 500 (Aleja Tysiąclecia) zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas jezdni.

W czasie trwania biegu od godziny 8:00 do 16:00 zamknięte będą ulica Wodna oraz parking przy ul. Studziennej (przy Moście Niskim), zaś od godziny 11:30 do 16:00 wjazd i wyjazd na następujące ulice: Stoczniowa, Królewiecka (do skrzyżowania z ul. Pocztową) 1 Maja, Aleja Armii Krajowej, Krótka, Giermków, Mączna, Chmurna, Ślusarska, Janowska, Szkolna, Leszno i cały obszar Starego Miasta nie będzie możliwy.

Przystanki autobusowe na ulicach Rycerskiej, Pocztowej, Robotniczej, 12 Lutego, Al. Armii Krajowej, Hetmańskiej i Al. Tysiąclecia nie będą mogły funkcjonować w godzinach 11:30 – 16:00. Trasa biegu przecina torowisko, w tej sytuacji ruch tramwajowy zostanie wstrzymany w godzinach 13.20 – 15.30.

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć". Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz organizatorzy.

MOSiR

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Protesty mieszkańców nic dla was nie znaczą ? Mamy wielkie miasto które pieszo pokonam w godzinę ale i olbrzymi przekaz.... elbląg fakty, elbląg express, elbląg24,portEl a wszystkie przekazy na jedną i tą samą nutę bo cóż innego można napisać ! Pytanie po co tyle ?
(2025.11.06)
Gdyby powstał pomysł pt. "Oddaj krew ratując życie" z okazji Święta Niepodległości 11XI to miałoby to sens i wdzięczność ! A ta bieganiną na pokaz, te blokady miasta by zaistnieć nic nie wnoszą pożytecznego ! Najgorsze jest to że nikt się nie liczy z głosem sprzeciwu jakby ich nie było.
(2025.11.06)
A w Elblągu komuna nadal trwa....
(2025.11.06)
podaj przykłady tropicielu historii
(2025.11.06)
Widać gołym okiem że układ portEl i ludzi z rady miasta których naród wybrał jest siłą która nie liczy się ze zdaniem przeciwników blokady miasta, bo reklama miasta jest im najważniejsza. Chory, biedny czy bezdomny to statystyka, embrion... A kiedy przyjdzie wigilia udają miłość do bliźniego ale nie swojego. Piekło Was za to pochłonie....
(2025.11.06)
No i super. W koncu mozna pobiegac po ulicach. Ale nie to jest najwazniejsze. Najwieksza satysfakcje dla nas biegaczy sprawia ze nie mozecie swobodnie jezdzic po miescie. Wasza frustracja daje nam sile.
Begacz (2025.11.06)
@Begacz - Ciekawa to motywacja do biegania. Utrudnianie ludziom dnia wolnego od pracy.
(2025.11.06)
a w czym ci to do jasnej anielki przeszkadza? skoro i tak będziesz siedział w domu i chlał alkohol!!!!!
(2025.11.06)
Najlepsza!
Begacz (2025.11.06)
Blokują miasto. A Bażantarnia pusta.
ksamol (2025.11.07)

info

10  
  16