Oddaj elektrośmieci i pomóż schronisku

10
01.10.2024
Oddaj elektrośmieci i pomóż schronisku
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Przestarzały komputer, zepsuta pralka, uszkodzony toster albo przypalona lokówka. Lista elektrośmieci, które już 5 października będzie można oddać w Elblągu jest naprawdę długa. Samochód na zużyty sprzęt będzie czekać na Placu Jagiellończyka. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Mieszkańcy Elbląga i okolic będą mogli bezpłatnie oddawać zepsute lub niepotrzebne urządzenia w godzinach od 8.00 do 18.00. Każdy kilogram zebranych elektrośmieci oznacza środki finansowe dla elbląskiego schroniska, prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

„Nieubłaganie zbliża się zima, a co za tym idzie znacznie wzrosną koszty utrzymania zwierząt w schronisku. Zebrane dzięki zbiórce pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na zakup specjalistycznej karmy dla zwierząt chorych oraz leków i szczepionek. Potrzeby są ogromne. Obecnie pod opieką schroniska znajduje się około 170 psów i aż 110 kotów. Dlatego bardzo liczymy na mieszkańców Elbląga i okolic. Dla nas ważny będzie każdy kilogram oddanych elektrośmieci. Wspierając w ten sposób podopiecznych schroniska pomagasz chronić środowisko.”– mówi Agnieszka Wierzbicka, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Zbiórka będzie obejmować zarówno duży sprzęt RTV i AGD, jak i małe elektrośmieci. Mieszkańcy będą mogli oddawać pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki, stare telefony, suszarki, tostery, czytniki czy laptopy. W tym przypadku im więcej, tym lepiej. Przekazane elektroodpady trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

„Zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt to doskonała okazja do zrobienia domowych porządków. A jest co porządkować. Według GFK Polonia w polskich domach może zalegać nawet 20 milionów sztuk elektrośmieci. Dlatego zachęcam mieszkańców Elbląga i okolic do włączenia się w akcję. W ten sposób pomożemy zwierzętom, środowisku naturalnemu i naszemu zdrowiu. Elektrośmieci zawierają w sobie groźne dla człowieka substancje, jak kadm, lit czy nikiel.” – mówi Anna Podsiadło z ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA.

Zbiórka organizowana jest w ramach projektu „Oddaj elektrośmieci, wesprzyj schroniska dla bezdomnych zwierząt" przez ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Urząd Miejski w Elblągu, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz MB Recycling.

inf. Fundacji Odzyskaj Środowisko

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Ciekawe jakby rząd wprowadził dodatek comiesięczny 200 - 300 pln dla włascicieli psów wzietych ze schroniska, czy akcja zakończyła by się dużym powodzeniem. Podziwiam negatywny stosunek do posiadania psa przez księży. Pewnie uważają, że to poniżej ich godności i wysokiego statusu. Raz kiedyś widziałem zakonnicę na spacerze z psem. Szacunek. szkoda, że to takie rzadkie w Polsce.
(2024.10.01)

info

4  
  4
110 kotów w schronisku... hmmm, jak się zgarnia, wbrew ustawie, wszystkie wolnożyjące, które dadzą się złapać to tak sie dzieje.
(2024.10.01)

info

3  
  14
Po dwóch latach trzymania w klatce starych chorych psów i kotów powinno się je usypiać, a nie trzymać latami żeby zwierzak się męczył zamknięty w takim ścisku smrodzie i brudzie. Smród w schronisku jest tak obrzydliwy, że ciężko oddychać przy tych kojcach.
Słodkii (2024.10.02)

info

3  
  15
Rząd powinien dosolić taki podatek za trzymanie psa czy kota, żeby z wpływów było na pokrycie sprzątania po tych workach na pchły.
Łomatko (2024.10.02)
skandal, że posiadacz psa nie płaci na schronisko obowiązkowego podatku co rok.
(2024.10.02)
wszyscy co nie mają zwierzat powinni płacić na schronisko.... wtedy było by puste
(2024.10.02)
Teraz masz ludzi samotnych płacących na dzieciatych... i jaki to przynosi efekt?
(2024.10.02)
Super pomysł, a poza tym ludzie co wam szkodzi dać 1% podatku na schronisko ? Dajecie na jakieś głupoty albo i w ogóle, ja co roku odprowadzam na nasze schronisko
Pomagam zwierzakom (2024.10.03)

info

4  
  0
Niech każdy przyjdzie na Plac pieszo i wrzuci do puszki tyle, ile by wydał na bilet tramwaju / autobusu. Tylko 4 zł od osoby, a jak wiele zmieni. Ja nawet zejdę pieszo po schodach z 6.piętra i rezygnację z windy policzę dodatkowo w ten sposób :-)
Dla SCHRONISKA (2024.10.03)

info

1  
  1
Żadnych pieniędzy dla tych pseudo miłośników zwierząt.
(2024.10.05)

info

0  
  0