Kolejny pirat drogowy wyeliminowany

22
26.05.2020
Kolejny pirat drogowy wyeliminowany
(fot. KMP Elbląg)
Policjanci z elbląskiej „Grupy speed” zatrzymali 36-latka, który kierował osobowym fordem. Mężczyzna jechał 166 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 90 km/h. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości.

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 36-latkowi, którego dziś (26 maja) przed południem zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zdarzenie miało miejsce w okolicy Olkowa na drodze prowadzącej do Godkowa. Tam patrol „Grupy speed” nagrał forda mondeo jadącego z nadmierna prędkością. Gdy policjanci zatrzymali kierującego nim 36-latka do kontroli, okazało się, że samochód nie ma ważnych badań technicznych. To jednak nie wszystko. Sam kierujący nie powinien w ogóle siedzieć za kierownicą. Mężczyzna ma bowiem od grudnia 2019 roku orzeczony dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. „Dorobił” się go jazdą pod wpływem alkoholu oraz bez prawa jazdy. Dziś jechał o ponad 70 km/h za szybko, ponieważ jak tłumaczył policjantom „spieszył się do pracy”. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację dla sądu, który ukarze 36-latka za popełnione wykroczenie i przestępstwo jakim jest niestosowanie się do orzeczenia sądu.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nadal nie ma skutecznej metody żeby wyeliminować takich deb. ili z naszych dróg. Jeździ mimo zakazu. Kiedy odbędzie się sprawa w sądzie i jaki będzie wyrok? Jestem za utylizacją odpadów.
Jamess (2020.05.26)

info

54  
  5
Za każdym razem zabierać i niszczyć całkowicie samochód, motocykl bez względu na tłumaczenia kierowcy Jechał ponad 50 do ograniczenia i po ptakach. Do tego deser w postaci np. 10000zł kary i po problemie, zapewniam.
(2020.05.26)
"dożywotni zakaz kierowania. .. pod wpływem alkoholu. .. .. bez prawa jazdy "to już totalna patologia. .. .. brak odpowiedzialności i instynktu samozachowawczego. .. .
rolex45 (2020.05.26)
Jak dla mnie bez warunkowa pucha. Chłopie masz36 lat ! Więc, jesteś pełnoletni. Ogarnij się pora dorosnąć!
Ktośzpółnocy (2020.05.26)
Zabierać, niszczyć. .. .. a dalej co? Za inne gorsze przewinienia. Karać śmiercią? Nie rozumiem dlaczego niszczyć samochód. Mogą być przypadki, że to nie samochód kierującego.
Tylko pytam. (2020.05.26)
Tylko bezwarunkowe pozbawienie prawa własności samochodu, bez względu kto był jego właścicielem, ostudzić może zapędy takich "kierowców".
(2020.05.26)

info

15  
  4
Za niskie kary. .. boi się jedynie kar finansowych. Powinien dostać 50tys kary i dk roboty!!! Moze po 10/15 latach by odpracował. .. a ile by zmądrzał! Bezcenne!
Gosc8383 (2020.05.26)

info

9  
  3
Zabierać! rozumiem, ale niszczyć?Czyżby to samochód był winien. idiotyzm
(2020.05.26)
Wy ludzie tez nagrywajcie piratów drogowych i wysyłajcie ja policje. Uratujecie czyjeś życie eliminując takiego chorego człowieka za kierownicy. Ja wysyłam filmy od lat i czuje się dumnie, bo wiem, ze moje działania poprawiaja bezpieczeństwo Wasze i moje. Pozdrawiam was!
Jannn (2020.05.26)

info

18  
  5
@Ktośzpółnocy - Może mieć 17 lat, a biorąc się za kierowanie samochodem MUSI być dorosły. Mnie tylko jedno zastanawia. Czy przekroczenie prędkości zdarzyło się na terenie zabudowanym, czy poza nim? W polskim prawie drogowym to ma znaczenie.
BEZ ŚCIEM proszę (2020.05.26)