Na targowisku wiele się zmienia

65
23.01.2020
Na targowisku wiele się zmienia
(fot. Anna Dembińska)
1,3 mln złotych będzie kosztować drugi etap modernizacji targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka. Prace trwają, na głównym placu jest już układana nowa nawierzchnia. Inwestycja ma być gotowa do końca kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Drugi etap modernizacji targowiska obejmuje prace na głównym placu targowiska, m.in. wykonanie drogi, wyrównanie powierzchni placu i chodników, wykonanie miejsc postojowych, odwodnienie terenu i wykonanie oświetlenia wraz z montażem monitoringu, a także wykonanie oznaczeń sektorów targowiska i wykonanie ekranów chroniących przed wiatrem obok nowych stołów pod wiatami.

Inwestycja będzie kosztować w sumie milion 315 tysięcy złotych, miasto finansuje ją z własnych środków. Przetarg na prace wygrała elbląska firma Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosława Markiewicza, który jako jedyny stanął do przetargu. Mają się zakończyć do 30 kwietnia.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie modernizacji targowiska powstały m.in. nowe pawilony handlowe oraz wiaty dla sprzedawców.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
W centrum miasta taka niepotrzebna inwestycja, taniej i bezpieczniej było to przenieść na Modrzewinę. Można by było zbudować parking jakieś dwie linie autobusowe w dni targowe puścić i wszystko by hulało.
(2020.01.23)
sam się przenieś na Modrzewinę-ciekawe kto by tam pojechał?
(2020.01.23)

info

79  
  22
Zastanów się, zanim cos napiszesz. Przecież przeniesienie targowiska na Modrzewinę byłoby znacznie kosztowniejsze i bardzo uciążliwe dlatych, którzy rzeczywiście z niego korzystją. Przecież na targu nie zobaczysz prawie w ogóle kupującego 30-40-latka. Targowisko umrze śmiercią naturalną wraz z odejściem obecnych 50-60-latków.
(2020.01.23)
Targowisko nie wypali to bedzie parking akurat blok vis a vis jest bez parkingu.
Gosc (2020.01.23)
Niech Targowisko stanie się czymś modnym w świadomości Elblążan i Gości .Więc na zakupy Rynek zaprasza
jank (2020.01.23)

info

64  
  6
Miasto emerytów haha Zamiast budować biurowce, to się rynek buduje, żeby mieć gdzie kupić marchew.
Robertozorro (2020.01.23)
A Babcie handluja fajkami więc będą miały fajnie teraz...
Trerer (2020.01.23)
Przejść nie można spokojnie bo tylko babcie papierosy papierosy..
Zorro (2020.01.23)
Wladzia jutro będę po koziolki ona ma najtaniej... Bo te inne to chytre nie opuszcza..
Kristof1 (2020.01.23)

info

21  
  6
@Robertozorro - Komu potrzebne są biurowce ??? Mało tej patologii w Elblagu ?
Na co komu (2020.01.23)