Na Modrzewinie ma powstać osiedle mieszkaniowe

60
29.06.2021
Na Modrzewinie ma powstać osiedle mieszkaniowe
Działka sprzedawana przez miasto jest zaznaczona na planie niebieską linią, znajduje się ok. 500 m od zakończenia alei Jana Pawła II (fot. portalmapowy,umelblag.pl)
Władze miasta prawie 20 lat po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego wystawiają na sprzedaż 7,5-hektarowy teren na Modrzewinie Północ. Cena – 15,3 mln złotych netto! Ma tutaj powstać nowe osiedle mieszkaniowe.

Rozległy teren pod osiedle mieszkaniowe znajduje się w odległości ok. 550 m od alei Jana Pawła II, ok. 1,3 km od zabudowy przemysłowej przy ul. Sulimy i ok. 500 m od zabudowy jednorodzinnej od strony ul. Iwaszkiewicza. Działka była dotychczas wykorzystywana rolniczo, jest częściowo zadrzewiona.

Zgodnie z planem zagospodarowania, uchwalonym przez Radę Miejską jeszcze w 2003 roku, może tu powstać osiedle mieszkaniowe o średniej intensywności zabudowy. Teren o powierzchni aż 7,5 hektara jest nieuzbrojony, ale media (sieć wodociągowa i elektroenergetyczna) przebiegają w pasie mającej powstać tutaj drogi. Zarówno EPWiK jak i EPEC deklarują wstępnie, że zapewnią odpowiednią infrastrukturę, ale będzie ona wykonana na koszt inwestora.

Budowa drogi (która ma powstać do 18 miesięcy od zakończenia budowy osiedla) wraz ze skrzyżowaniem ma kosztować ok. 6 mln złotych brutto. Władze miasta proponują inwestorowi, że samorząd pokryje połowę kosztów jej budowy, koszty projektu i nadzoru inwestorskiego.

Na Modrzewinie ma powstać osiedle mieszkaniowe
(fot. ortofotomapa Urząd Miejski w Elblągu)

- Wybudowana droga stanowić będzie drogę publiczną, której zarządcą będzie prezydent Elbląga. Przyszły inwestor zobowiązany będzie do zawarcia z Gminą Miasto Elbląg umowy drogowej w tym zakresie, w oparciu o art. 16 ustawy o drogach publicznych. Umowa drogowa określi zakres, harmonogram oraz warunki finansowania i realizacji prac związanych z budową dróg – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Cena wywoławcza nieruchomości to 15,3 mln złotych netto. O tym, czy będą chętni na jej kupno, przekonamy się 30 sierpnia, kiedy odbędzie się przetarg w tej sprawie. Nabywca nieruchomości będzie musiał rozpocząć budowę osiedla do końca 2026 roku i zakończyć ją do końca 2030 roku.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nareszcie coś się dzieje z tym terenem
Xzc (2021.06.29)

info

42  
  8
Zamiast przeznaczyć teren pod firmy które by płaciły podatki i zatrudniały Elblążan wypuszcza się z ręki tak dobrą lokalizację żeby oddać ją w ręce takzwanych patodeweloperow. Skóra mi cierpnie na samą myśl jak wielkie korki będą na Zawadzie ale o tym wiadomo się nie myśli.
TeofilSkorupa (2021.06.29)
Wreszcie nowe miejsca pracy może jakieś biznesłomenki tu zamieszkaja
Hicior (2021.06.29)
Gratuluję pomysłu. O urokach tej lokalizacji mieszkańcy przekonają się jak zawieje od strony wysypiska.
(2021.06.29)
I co z yego jak komunikacja miejska nie nadąża za budowa nowych dzielnic MIASTA. Jezdnie czyli ulice protesty grupki tych co koło domu chcą mieć ciszę. A tramwaje nowe linia do nowych dzielnic a autobusy to co. O tym cisza. Liczy się tylko centrum miasta Elbląg i koło U M ratusza.
(2021.06.29)

info

32  
  5
Tzn parku technologicznego koniec w Elblągu. Więcej firm nie będzie.
(2021.06.29)

info

21  
  8
To bardzo piękne tereny na miejsce do mieszkania! Budować! Świetny pomysł!
(2021.06.29)

info

36  
  15
Tam od początku powinny powstawać mieszkania z panorama na miasto. Ten park fabryk to najgorsze, co mogli tam wymyślić!
(2021.06.29)
To koniec z szukaniem zagranicznych inwestorów przez UM??? :D niedawno był o tym artykuł na portelu :D na terenach po halach GE też zbudujcie mieszkania :D
ZdzichuMarynarz (2021.06.29)

info

20  
  8
Powodzenia życzę przyszłym mieszkańcom. Będzie ta sama historia co z Szadółkami. Całe szczęście dla Rubna zazwyczaj wiatr jest północny w naszym rejonie, co wcale nie będzie plusem dla Modrzewina.
Abcd (2021.06.29)