Grunt na medal idzie pod młotek

26
05.01.2022
Grunt na medal idzie pod młotek
Działka przy ul. Żuławskiej uzyskała kilka tygodni temu tytuł „Grunt na medal” w ogólnopolskim konkursie. Teraz władze miasta chcą ją sprzedać za co najmniej 5 milionów złotych netto. To już drugie podejście do znalezienia inwestora na tym terenie.

Niezabudowana działka o powierzchni prawie 3,5 hektara znajduje się na obszarze uzbrojonym w media komunalne, sąsiaduje z marketem Castoramy. Jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową i usługową.

- Nabywca zobowiązany będzie uzyskać stosowne uzgodnienia i oświadczania, w tym oświadczenie projektanta o istnieniu lub braku możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, o ile nie będzie korzystał z odnawialnych źródeł ciepła. Oznacza to, że każdy Inwestor zamierzający wznieść nowy budynek, z uwzględnieniem wyjątków ustawowych, musi przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, uzyskać od przedsiębiorstwa ciepłowniczego warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Brak takiego oświadczenia przedłożonego do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, potwierdzonego wydanymi warunkami przyłączenia, stanowić będzie brak formalny, uzasadniający pozostawienie bez rozpoznania wniosku o udzielenie pozwolenia na budowę – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

To już drugi przetarg w tej sprawie, na pierwszym do licytacji nie doszło, bo nie było chętnych inwestorów. 7 marca okaże się, czy teraz się pojawią. Zainteresowanie inwestorów może wzbudzić informacja, że działka przy ul. Żuławskiej otrzymała kilka tygodni temu tytuł „Gruntu na medal” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Zajęła pierwsze miejsce pod względem inwestycyjnej atrakcyjności w województwie warmińsko-mazurskim. PAIH w nagrodę obiecała promocję tej nieruchomości na rynkach międzynarodowych i wśród krajowych inwestorów.

Cena wywoławcza nieruchomości to 5 mln złotych netto (plus VAT). Nabywca działki będzie zobowiązany do rozpoczęcia jej zabudowy do końca 2025 roku i zakończenia do 31 grudnia 2028 roku.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To powinny powstać Ikea, decathlon leroy Merlin i inni. W Gdańsku co krok są te sklepy a Elbląg to co.
(2022.01.05)
Czekam na komentarz, który będzie narzekał, ze miasto wszystko wyprzedaje XD a co ma z tym zrobic? Parking dla wspólnoty mieszkaniowej i wyłożyć kostką z funduszy BO? Ludzie jaj sobie bie róbcie.
(2022.01.05)
Komercja. A może coś bardziej dla ludzi. W internecie masz pełno sklepów
Totylkoja (2022.01.05)
Niedlugo caly elblag sprzedadza :)
Paribas (2022.01.05)
Ikea jest tylko w najwiekszych miastach a nie takich jak Elbląg, Olsztyn czy Toruń o średniej wielkości.
I.kmn (2022.01.05)
Czy mężczyżni po 40 lubią kobiety nie chude ale jeszcze nie tak mocno grube?
Dulcynea (2022.01.05)
@Dulcynea - Masz fotke?
(2022.01.05)
zaraz etatowy nierób i mądrala wyskoczy z komentarzem, jak tylko zrealizuje bon na obiad z mopsu. ..
(2022.01.05)
a pieniądze zostaną zmarnotrawione na wynagrodzenia dla świty Wróbla- GDZIE SĄ CI OBIECYWANI INWESTORZY Z SETKAMI DOBRZE OPŁACANYCH MIEJSC PRACY. Obiecywał to Wróblewski mieszkańcom Elbląga !!!
(2022.01.05)
Nie mój nikomu co powinno tu powstać bo żaden masz na to wpływ. Może Wójcik już liczy worki i do 2028r. będzie IV fabryki potrzebował. Mitomanem jesteś, zanim IKEA w Bydgoszczy nie powstała całe kujawsko-pomorskie zasuwało do Gdańska a Tobie się marzy Ikea w Elblągu. Dramat.
(2022.01.05)