Zdjęcie bardzo słabe. Tak samo słabe jest nazwanie kreatywnością przesuwanie suwaków ekspozycji i kontrastu w skrajne wartości. Jakim cudem to zdjęcie wyszło z poczekalni ?
@Gall anonim zrób lepsze i pokarz, a jeśli wystawiasz Swoją opinię to mniej odwagę robić to nieanimowo. Autor pokazał swój utwór tak jak On to widział. Mnóstwo tu malkontentów którzy krytykują nie mając podstawowej wizji, i to przez nich osoby wstawiajace tu swoje prace zaczeli blokować komentarze. Krytyka jest ważna, ale tylko ta konstruktywna.
@Nikar - Ostatnie zdjęcie jakie umieściłem w jakimkolwiek konkursie jest tu :
m. info. elblag. pl/index. php?id=news_&wybrano=23109
Jest tam też moje imię i nazwisko.
Od tego czasu nic nie wrzucam, między innymi dlatego, że takie „kwiatki” wychodzą z poczekalni. Albo co ciekawsze wygrywają fotkę miesiąca (jak bodajże styczeń 2025)
Chętnie Nikar zobaczę Twoje zdjęcia i poznam Twoje imię i nazwisko.
@Nikar - Co do konstruktywnej krytyki - Autor umieścił na zdjęciu mnóstwo niepotrzebnych elementów. Jego zainteresowanie skupiło się na jednym elemencie (donica z kwiatami) a resztę kompozycji pozostawił przypadkowi. Przez to w kadrze panuje chaos dodatkowo wzmocniony nienaturalnymi kolorami m. in. nieba. O kompozycji pisano tu już setki razy, więc nie będę się nad tym rozwodził.
No dobra, zdjęcie może i jest słabe w odbiorze, a temat banalny, ale serio — to konkurs dla amatorów, a nie finał World Press Photo. Po co ta napinka? Każdy wrzuca, co potrafi, i chyba o to w tym chodzi.
@LegiaWarszawa - To nie napinka, bardziej chodzi o to, że słabe zdjęcia są promowane. Wychodzą z poczekalni głosami znajomych królika. I potem ten Amator ma błędne przekonanie, że zrobił super fotkę - i nie ma potrzeby rozwijania się i poprawy warsztatu. Bo po co ?
@Sfobodnyy Grzegorz - Faktem jest, że w 80% z poczekalni wychodzą zdjęcia bardzo słabe technicznie i warsztatowo, pozbawione podstawowych reguł poprawnej fotografii, powiedziałbym nawet rażąco słabe. Jeśli nawet konkurs jest dla amatorów to nikogo to nie zwalnia z odrobiny staranności i dbałości. Winę w tym wszystkim upatruję w bardzo słabej i nierzetelnej pracy Akademików oceniających zdjęcia z poczekalni. Albo sami reprezentują podobny poziom albo robią przysługę koledze. Nieczęsto dobre a nawet świetne zdjęcia nie mają szans na wyjście z poczekalni, czyżby były zbyt konkurencyjne dla miernot. Myślę, że nic tu się nie zmieni i tylko szkoda, że tak wielu dobrych "amatorów" opuściło ten konkurs.
@Leica - Ta dyskusja toczy się od długiego czasu. Oby Organizator Fotki Miesiąca wziął sobie do serca takie - jak Twój - komentarze, i zmienił zasady oceny zdjęć. Bo z fajnego, swego czasu konkursu, niewiele dziś zostało. I nawet coroczny wernisaż Fotki Miesiąca tego nie ratuje.
@Sfobodnyy Grzegorz - Wernisaże FotkiMiesiąca te sprzed 10 lat, chociażby, były wydarzeniem naprawdę o artystycznym charakterze, a prezentowane prace były genialne pod względem wykonania, pomysłowości i prawdziwego dobrego warsztatu. Byłem w tym roku na ostatnim Wernisażu, po wielu latach nieobecności i niestety bardzo cienko to wypadło. Spadek formy pod każdym względem. Oczywiście organizacja i oprawa wydarzenia bez zarzutu. Opakowanie bardzo ładne tylko wnętrze nudne i bez wyrazu, wiele prace zupełnie, po prostu słabych i przeciętnych. Tak kończy się promowanie miernoty, niestety
A moim zdaniem...